• недела, 26 мај 2024
Писториус: И Германија размислува за забрана на испораки на оружје за Израел

Писториус: И Германија размислува за забрана на испораки на оружје за Израел

Берлин, 10 мај 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана, Борис Писториус, изјави дека и Берлин р...

Писотриус: Русија произведува повеќе оружје отколку што и е потребно за војната во Украина

Писотриус: Русија произведува повеќе оружје отколку што и е потребно за војната во Украина

Берлин, 25 април 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус тврди дека Русија прои...

Шефот на германската одбрана го спореди Путин со Хитлер

Шефот на германската одбрана го спореди Путин со Хитлер

Берлин, 11 април 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус ја спореди војната на...

Писториус најави нов пакет помош за Украина во вредност од 500 милиони евра

Писториус најави нов пакет помош за Украина во вредност од 500 милиони евра

Берлин, 19 март 2024 (МИА) – Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска објави нов паке...

Писториус повика на прекин на дебатата за испраќање војници во Украина

Писториус повика на прекин на дебатата за испраќање војници во Украина

Берлин, 8 март 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска повика на прекин...

Писториус: Изјавите на Макрон не помагаат да се реши проблемот во Украина

Писториус: Изјавите на Макрон не помагаат да се реши проблемот во Украина

Берлин, 6 март 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус ја критикуваше изјавата...

Писториус за прислушкуваниот разговор: Путин води информативна војна против Германија

Писториус за прислушкуваниот разговор: Путин води информативна војна против Германија

Берлин, 3 март 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска изјави дека руск...

Вучиќ на средба со Писториус: Различни ставови по прашањето за Косово

Вучиќ на средба со Писториус: Различни ставови по прашањето за Косово

Белград, 7 февруари 2024 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ во Белград се сретна со герма...

Писториус во Сараево предупреди на руска опасност за Балканот, решенијата ги нуди ЕУ

Писториус во Сараево предупреди на руска опасност за Балканот, решенијата ги нуди ЕУ

Сараево, 6 февруари 2024 (МИА) - Германскиот министер за одбрана, Борис Писториус, денеска во Сараев...

Германскиот министер за одбрана Писториус утре во Белград на средба со Вучиќ

Германскиот министер за одбрана Писториус утре во Белград на средба со Вучиќ

Белград, 6 февруари 2023 (МИА) - Министерот за одбрана на Сојузна Република Германија Борис Писториу...

Германскиот министер за одбрана пристигна во ненајавена посета на Киев

Германскиот министер за одбрана пристигна во ненајавена посета на Киев

Киев, 21 ноември 2023 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска пристигна во н...

Германскиот министер за одбрана презентира план за зајакнување на армијата

Германскиот министер за одбрана презентира план за зајакнување на армијата

Берлин, 9 ноември 2023 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска изјави дека р...

Германскиот министер за одбрана го одложи патувањето на Балканот поради војната во Газа

Германскиот министер за одбрана го одложи патувањето на Балканот поради војната во Газа

Берлин, 22 октомври 2023 (МИА) - Поради кризата на Блискиот Исток, германскиот министер за одбрана Б...

Писториус: Германија ќе игра водечка улога во одбраната на балтичките земји

Писториус: Германија ќе игра водечка улога во одбраната на балтичките земји

Талин, 27 септември 2023 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска ги увери ба...

Писториус: Услови за членство на Украина во НАТО дури по завршувањето на војната

Писториус: Услови за членство на Украина во НАТО дури по завршувањето на војната

Берлин, 3 јули 2023 (МИА) - Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска изјави дека пред...

Image

Остани поврзан