• среда, 22 мај 2024
Обвинителство: Барање за подготвителна постапка против малолетник за убиство на дете во Прилеп

Обвинителство: Барање за подготвителна постапка против малолетник за убиство на дете во Прилеп

Скопје, 1 март 2024Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе Барање за поведување подготв...

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Прилеп покренало постапка против едно...

ОЈО Прилеп отвори истрага против четворица осомничени за насилство во прилепската болница

ОЈО Прилеп отвори истрага против четворица осомничени за насилство во прилепската болница

Скопје, 19 април 2022 (МИА) - Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истра...

Скопјанец осомничен за недозволена трговија на над 45 килограми марихуана

Скопјанец осомничен за недозволена трговија на над 45 килограми марихуана

Скопје, 22 октомври 2021 (МИА) - Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување ис...

ОЈО Прилеп поднесе обвинение за тренерот по џудо заради полови дејствија врз деца

ОЈО Прилеп поднесе обвинение за тренерот по џудо заради полови дејствија врз деца

​Скопје, 21 јули 2021 (МИА) - Основното јавно обвинителство Прилеп до надлежниот суд поднесе Обвинителе...

Image

Остани поврзан