• вторник, 25 јуни 2024
Конте утре седнува на клупата на Наполи

Конте утре седнува на клупата на Наполи

  Неапол, 4 јуни 2024 година (МИА) – Италијанскиот тренер Антонио Конте в среда ќе прис...

Последни детали го делат Конте од договор со Наполи

Последни детали го делат Конте од договор со Наполи

Неапол, 31 мај 2024 (МИА) - Договорот меѓу Наполи и Антонио Конте изгледа многу блиску до својата ко...

Конте сака да ги види Данило и Киеза во Наполи

Конте сака да ги види Данило и Киеза во Наполи

Неапол, 30 мај 2024 (МИА) – Антонио Конте е заинтересиран за трансфер на Федерико Киеза во Наполи.&n...

Челси сака да го врати менаџерот кој му ја донесе последната титула во Премиер лигата

Челси сака да го врати менаџерот кој му ја донесе последната титула во Премиер лигата

Лондон, 2 мај 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Челси наводно испратил исклучително примамлива понуда до...

Конте седнува на клупата на Наполи

Конте седнува на клупата на Наполи

  Рим, 27 април 20204 (МИА) – Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Ита...

Газета: Конте тешко во Милан, тројца кандидати во преден план

Газета: Конте тешко во Милан, тројца кандидати во преден план

Милано, 24 април 2024 (МИА) - По уште еден разочарувачки резултат во дербијата против Интер, јасно е...

Маури убеден дека на лето Конте ќе го преземе Милан

Маури убеден дека на лето Конте ќе го преземе Милан

Рим, 14 април 2024 (МИА) - Поранешниот фудбалер на Лацио, Стефано Маури верува дека Антонио Конте на...

Наполи подготвен да му понуди голем договор на Конте

Наполи подготвен да му понуди голем договор на Конте

Неапол, 2 април 2024 (МИА) - Наполи е подготвен да му понуди на Антонио Конте договор со плата од ос...

Конте е на потесниот список на Баерн, но не и приоритет, Антонио би сакал да работи во Серија А

Конте е на потесниот список на Баерн, но не и приоритет, Антонио би сакал да работи во Серија А

Минхен, 24 февруари 2024 (МИА) – Актуелниот германски фудбалски шампион Баерн Минхен го прифаќа назн...

Конте од следната сезона ќе го води Милан

Конте од следната сезона ќе го води Милан

Рим, 30 јануари 2024 (МИА) - Антонио Конте од следната сезона ќе стане тренер на Милан. Спор...

Конте остави можност да го преземе Наполи во текот на сезоната

Конте остави можност да го преземе Наполи во текот на сезоната

Рим, 9 јануари 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Јувентус, Челзи и селектор на италијанската фудбал...

Спортиталија: Милан би можел да го отпушти Пиоли на лето, Конте е единствениот кандидат за негова замена

Спортиталија: Милан би можел да го отпушти Пиоли на лето, Конте е единствениот кандидат за негова замена

Милано, 4 јануари 2024 (МИА) - Милан може да го отпушти Стефано Пиоли по завршувањето на сезоната. С...

Конте може да го предводи Наполи ако Гарсија добие отказ

Конте може да го предводи Наполи ако Гарсија добие отказ

Неапол, 10 октомври 2023 (МИА) - Антонио Конте стана главен претендент за тренерската позиција во На...

Тотенхем победи на само еден од последните седум натпревари, клубот во резултатска криза по заминувањето на Конте

Тотенхем победи на само еден од последните седум натпревари, клубот во резултатска криза по заминувањето на Конте

Лондон, 20 мај 2023 (МИА) - Тотенхем победи само на еден од последните седум натпревари. ...

Ришарлисон: Не бев водач на бунтот во Тотенхем

Ришарлисон: Не бев водач на бунтот во Тотенхем

Лондон, 1 април 2023 (МИА) – Бразилскиот напаѓач

Image

Остани поврзан