• вторник, 16 јули 2024
Советот на јавни обвинители му препорачува на Мемети да не учествува во работата додека трае постапката против него

Советот на јавни обвинители му препорачува на Мемети да не учествува во работата додека трае постапката против него

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Советот на Јавни обвинители денеска дискути...

Иџет Мемети не се појави на седница на Советот на јавни обвинители, размислува да се повлече од функцијата потпретседател

Иџет Мемети не се појави на седница на Советот на јавни обвинители, размислува да се повлече од функцијата потпретседател

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Иџет Мемети, членот на Советот на јавни обвинители кој во моментов е со мерки за претпазл...

Определени мерки за претпазливост за Иџет Мемети

Определени мерки за претпазливост за Иџет Мемети

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – По предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран кримин...

ОЈО отвори истрага против врховниот судија Георгиев и членот на Советот на јавни обвинители Мемети

ОЈО отвори истрага против врховниот судија Георгиев и членот на Советот на јавни обвинители Мемети

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) – Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупц...

Image

Остани поврзан