• понеделник, 20 мај 2024
Клоп по поразот од Евертон: Борбата за титулата во моментов не е во наши раце

Клоп по поразот од Евертон: Борбата за титулата во моментов не е во наши раце

Ливерпул, 25 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го прокоментира поразот на неговиот тим од 0:2 во...

По Евертон и Нотингем, одземени бодови и на Шефилд

По Евертон и Нотингем, одземени бодови и на Шефилд

Шефилд, 11 април 2024 (МИА) - По одземањето, па враќањето, па одземањето на бодовите на Евертон, па...

Евертон повторно казнет, одземени уште два бода

Евертон повторно казнет, одземени уште два бода

  Лондон, 8 април 2024 година (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Евертон денеска бе...

Казната на Евертон намалена од десет на шест бодови

Казната на Евертон намалена од десет на шест бодови

  Лондон, 26 февруари 2024 (МИА) – Казната што му беше изречена на англискиот фудбалски...

Дејли мејл: Американскиот инвестициски фонд би можел да го купи Евертон за 600 милиони фунти

Дејли мејл: Американскиот инвестициски фонд би можел да го купи Евертон за 600 милиони фунти

Лондон, 18 мај 2023 (МИА) – Премиерлигашот Евертон е блиску до промена на сопственоста, пишува „Dail...

Пикфорд останува во Евертон до лето 2027

Пикфорд останува во Евертон до лето 2027

Ливерпул, 24 февруари 2023 (МИА) – Голманот на Евертон

Втор пораз сезонава за лидерот во Премиер лигата

Втор пораз сезонава за лидерот во Премиер лигата

Ливерпул, 4 февруари 2023 (МИА) – В...

Лампард е блиску до отказ од Евертон

Лампард е блиску до отказ од Евертон

Лондон, 4 јули 2023 (МИА) - Френк Л...

Навивач на Евертон постигна гол на пријателски натпревар

Навивач на Евертон постигна гол на пријателски натпревар

Ливерпул, 30 јули 2022 (МИА) – Навивач на премиерлигашот Евертон доби шанса да изведе пенал на пријател...

Раководството на Евертон не верува дека отказ на Лампард ќе ја подобри ситуацијата во клубот

Раководството на Евертон не верува дека отказ на Лампард ќе ја подобри ситуацијата во клубот

Ливерпул, 8 април 2022 (МИА) - Френк Лампард ќе продолжи да биде тренер на Евертон. Раководството на „К...

Лампард убеден во опстанок на Евертон во Премиер лигата

Лампард убеден во опстанок на Евертон во Премиер лигата

Ливерпул, 4 април 2022 (МИА) - Тренерот на Евертон, Френк Лампард го сподели своето мислење за можното...

Лампард ги загуби сите четири гостувања со Евертон со вкупни 1:14. Ова не се случило од 1956 година

Лампард ги загуби сите четири гостувања со Евертон со вкупни 1:14. Ова не се случило од 1956 година

Лондон, 20 март 2022 (МИА) - Евертон го изгуби секој натпревар на гости под водство на Френк Лампард. Е...

Евертон ги затвори вратите за руски спонзори

Евертон ги затвори вратите за руски спонзори

Ливерпул, 2 март 2022 (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Евертон ги прекина сите свои спонзорства с...

Евертон поднесе жалба до Премиер лигата поради судиски грешки на последните натпревари

Евертон поднесе жалба до Премиер лигата поради судиски грешки на последните натпревари

Лондон, 28 февруари 2022 (МИА) - Евертон поднесе жалба до Премиер лигата поради судиски грешки. Скај Сп...

Ван де Бек: Лампард имаше големо влијание врз мојата одлука да му се приклучам на Евертон

Ван де Бек: Лампард имаше големо влијание врз мојата одлука да му се приклучам на Евертон

Ливерпул, 1 февруари 2022 (МИА) - Играчот од средниот ред Дони ван де Бек проговори за неговата преселб...

Image

Остани поврзан