• среда, 19 јуни 2024
Кејн импресиониран од играта на Белингем на натпреварот со Србија

Кејн импресиониран од играта на Белингем на натпреварот со Србија

Гелзенкирхен, 17 јуни 2024 (МИА) – Капитенот на Англија, Хари Кејн го сподели своето мислење за соиг...

ЕВРО2024: Англија минимално ја совлада Србија

ЕВРО2024: Англија минимално ја совлада Србија

  Гелзенкирхен, 16 јуни 2024 (МИА) – Англија ја совлада вечерва Србија во Гелзенкирхен...

Белингем ќе се оперира по Европското, може да го пропушти почетокот на новата сезона

Белингем ќе се оперира по Европското, може да го пропушти почетокот на новата сезона

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Џуд Белингем беше одличен во својата прва сезона во Реал Мадрид, откако...

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

Нион, 3 јуни 2024 (МИА) – Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус Јуниор е прогласен за најдоб...

Белингем: Отсекогаш сонував да играм на вакви натпревари

Белингем: Отсекогаш сонував да играм на вакви натпревари

Лондон, 2 јуни 2024 (МИА) - Фудбалерот на Реал Мадрид - Џуд Белингем, ја прокоментира победата на не...

Белингем најскап фудбалер во светот

Белингем најскап фудбалер во светот

Лондон, 29 мај 2024 (МИА) – Напаѓачот на Реал Мадрид, Џуд Белингем, ја предводи листата најскапи...

Белингем прогласен за фудбалер на сезоната во Ла Лига

Белингем прогласен за фудбалер на сезоната во Ла Лига

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Ѕвездата на Реал Мадрид, Џуд Белингем, беше избран за најдобар играч во...

Белингем со постави високи цели – два трофеи со Реал и европска титула со Англија

Белингем со постави високи цели – два трофеи со Реал и европска титула со Англија

  Мадрид, 23 април 2024 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Џад Белингем си постави висо...

Бонмати и Ѓоковиќ добитници на спортските оскари за 2023

Бонмати и Ѓоковиќ добитници на спортските оскари за 2023

  Мадрид, 23 април 2024 (МИА) – Шпанската фудбалерка Аитана Бонмати и српскиот тенисер...

Анчелоти застана во одбрана на Белингем

Анчелоти застана во одбрана на Белингем

Мадрид, 12 април 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не ги разбира тврдењата за пад...

Реал викендов посилен за Белингем

Реал викендов посилен за Белингем

  Мадрид, 28 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Џуд Белингем, најверојатно ќе...

Белингем ги повтори достигнувањата на Џуба и Мбапе во Лигата на шампионите

Белингем ги повтори достигнувањата на Џуба и Мбапе во Лигата на шампионите

Мадрид, 7 март 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Џуд Белингем, направи асистенциј...

Анчелоти: Белингем и Кака се слични

Анчелоти: Белингем и Кака се слични

  Мадрид, 6 март 2024 (МИА) – Тренерот на мадридски Реал, Карло Анчелоти, изјави денеск...

Белингем суспендиран два натпревари

Белингем суспендиран два натпревари

  Мадрид, 6 март 2024 (МИА) – Суспензија од два натпревари му изрече денеска Фудбалскат...

Белингем денеска се враќа на теренот

Белингем денеска се враќа на теренот

  Мадрид, 2 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Џад Белингем ќе биде подготвен...

Image

Остани поврзан