• среда, 19 јуни 2024
Таравари: Законот за в.д градоначалници е подготвен, очекуваме поддршка

Таравари: Законот за в.д градоначалници е подготвен, очекуваме поддршка

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Арбен Таравари вечерва и официјално потврди дека е подготвен законот со...

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Арбен Таравари, кој е дел од коалицијата „В...

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Вреди“, според Арбен Таравари, е најдобра гаранција за тоа...

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Новата влада се очекува да биде формирана до 20 јуни и веројатно ќе ја с...

Европскиот фронт ја објави декларацијата потпишана со албанската опозициска коалиција „Вреди“

Европскиот фронт ја објави декларацијата потпишана со албанската опозициска коалиција „Вреди“

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) – Европскиот фронт денеска ја објави заедничката политичка декларација, шт...

Изјава на претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари

Изјава на претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари

Гостивар, 8 мај 2024 (МИА) – Гостиварскиот градоначалник и кандидат за претседател во првиот круг од...

Адеми за средбата Мицкоски - Таравари: Секој глас за „Вреди“ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Адеми за средбата Мицкоски - Таравари: Секој глас за „Вреди“ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Секој глас за „Вреди“ е глас за ВМРО-ДПМНЕ, напиша потпретседателот и пор...

„Влен“ ги повика надлежните институции да постапат откако Управниот суд ја прифати нивната жалба за гласањето во Липково

„Влен“ ги повика надлежните институции да постапат откако Управниот суд ја прифати нивната жалба за гласањето во Липково

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Валбон Лимани од коалицијата „Вреди“ на денешната прес-конференција побар...

Биљал Касами: Нашата програма ќе биде дел од идната владина програма и во неа се состојат уставните измени

Биљал Касами: Нашата програма ќе биде дел од идната владина програма и во неа се состојат уставните измени

Гостивар, 29 април 2024 (МИА) – Имаме програма која ќе биде дел од идната владина програма и во неа...

Таравари: „Вреди“ единствена албанска опција на 8 мај, промената доаѓа

Таравари: „Вреди“ единствена албанска опција на 8 мај, промената доаѓа

Тетово, 27 април 2024 (МИА) - Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, денеска од Т...

Таравари демантира дека вчера имал тајна средба со Ахмети, на која добил понуда од него

Таравари демантира дека вчера имал тајна средба со Ахмети, на која добил понуда од него

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на албанската о...

Таравари: Поголемата излезност на овие избори покажува дека промените доаѓаат

Таравари: Поголемата излезност на овие избори покажува дека промените доаѓаат

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Арбен Таравари, претседателски кандидат на албанската опозициска коали...

Изјава на претседателскиот кандидат Арбен Таравари

Изјава на претседателскиот кандидат Арбен Таравари

Гостивар, 24 април 2024 (МИА) – Кандидатот за претседател од коалицијата Вреди, Арбен Таравари, во п...

„Вреди“ ги претстави носителите на сите шест изборни единици, програмата ќе ја промовираат следната недела

„Вреди“ ги претстави носителите на сите шест изборни единици, програмата ќе ја промовираат следната недела

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Албанската опозициска коалиција „Вреди“ денеска во Скопје ги претстави...

Арбен Фетаи: Бујар Османи подготвува заминување од политиката, секој глас за него е изгорен глас

Арбен Фетаи: Бујар Османи подготвува заминување од политиката, секој глас за него е изгорен глас

16 април 2024  Бујар Османи преку МНР ја злоупотребил функцијата министер за надворешни...

Image

Остани поврзан