• вторник, 25 јуни 2024
Николоски: Ако сакаме ефикасна држава, мора да се намалува јавниот сектор

Николоски: Ако сакаме ефикасна држава, мора да се намалува јавниот сектор

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) – Александар Николоски, пратеник и член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ,...

Николоски: Очекувам да освоиме меѓу 13-14 пратеници во Четвртата изборна единица

Николоски: Очекувам да освоиме меѓу 13-14 пратеници во Четвртата изборна единица

Скопје, 6 мај 2024 Би сакал да ги поканам сите жители на 4-тата изборна единица и на цела Ма...

Николоски од Гевгелија: Во исто време се градат 10 спортски игралишта, така ќе продолжиме да работиме 

Николоски од Гевгелија: Во исто време се градат 10 спортски игралишта, така ќе продолжиме да работиме 

Скопје, 3 мај 2024 Навистина е големо задоволство да се присуствува повторно на отворање на...

Николоски: Една од првите работи што ќе ги направиме е усвојување на измените на Законот за тутун

Николоски: Една од првите работи што ќе ги направиме е усвојување на измените на Законот за тутун

Скопје, 30 април 2024 Зборувавме со земјоделците и она што е најголема грижа, секако е главн...

Реакција на изнесени ставови на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ

Реакција на изнесени ставови на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 1 април 2024 Писмена реакција на носителот на ИЕ 4, Венко Филипче, на интервјуто на...

Изборен тим на Пендаровски: Бонус прашања за Александар Николоски

Изборен тим на Пендаровски: Бонус прашања за Александар Николоски

Скопје, 20 март 2024 Претседателот Стево Пендаровски и сопругата со години наназад донираат...

Николоски:За четири години над четири милиони евра дотација за развој на Општина Василево

Николоски:За четири години над четири милиони евра дотација за развој на Општина Василево

Василево, 14 март 2024 (МИА) - И по следните парламентарни избори ние предвидуваме огромни средства...

ИЗБОРИ 2024/ Николоски: Ахмети и Груби сакаат вечно да владеат

ИЗБОРИ 2024/ Николоски: Ахмети и Груби сакаат вечно да владеат

Скопје, 23 февруари 2024 (МИА) - Според потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, идејат...

Николоски: ЕСМ му дала 2 милиони евра на омилениот Марковски за дислокација на делови од ТЕЦ Осломеј, што до денар соодветствува со проценетата вредност

Николоски: ЕСМ му дала 2 милиони евра на омилениот Марковски за дислокација на делови од ТЕЦ Осломеј, што до денар соодветствува со проценетата вредно...

Скопје, 23 февруари 2024 Продолжувам со објавувањето на индиции за криминал во работењето на...

Николоски: Талат Џафери и претседателката на Комисијата за избори и именувања играат игра за непополнување на местото во ДИК кое е за опозицијата

Николоски: Талат Џафери и претседателката на Комисијата за избори и именувања играат игра за непополнување на местото во ДИК кое е за опозицијата

21 декември 2023  Изборниот законик е многу јасен, а тоа е дека изворите ги спроведува...

Александар Николоски избран од Советот на Европа за известител за БиХ

Александар Николоски избран од Советот на Европа за известител за БиХ

3 октомври 2023  Александар Н...

Николоски како известител од Мониторинг комисијата на ПС на Советот на Европа учествува во мисија за утврдување на фактите во Босна и Херцеговина

Николоски како известител од Мониторинг комисијата на ПС на Советот на Европа учествува во мисија за утврдување на фактите во Босна и Херцеговина

Скопје, 27 септември 2023 Деновиве во функција на известител определен од Мониторинг комисиј...

Александар Николоски ќе учествува во мисијата за утврдување на фактите во Босна и Херцеговина

Александар Николоски ќе учествува во мисијата за утврдување на фактите во Босна и Херцеговина

Скопје, 27 септември 2023 (МИА) - Пратеникот Александар Николоски, како известител определен од Мони...

Николоски: Овој парламентарен состав нема мандат за уставни измени

Николоски: Овој парламентарен состав нема мандат за уставни измени

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Ставот на...

Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко

Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко

Скопје, 23 ноември 2022  Денешната прес конференција...

Image

Остани поврзан