• вторник, 18 јуни 2024
Вработените во „Самсунг Електроникс“ првпат ќе стапат во штрајк

Вработените во „Самсунг Електроникс“ првпат ќе стапат во штрајк

Сеул, 29 мај 2024 (МИА) – Синдикатот кој претставува десетици илјади луѓе во јужнокорејскиот техноло...

Велигденов: Вработените во подружниците на Македонска пошта протестираат, на 7 јуни ќе организираат штрајк

Велигденов: Вработените во подружниците на Македонска пошта протестираат, на 7 јуни ќе организираат штрајк

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) – Вработените во сите подружници на Македонска пошта денеска организираат...

Штрајк на Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција

Штрајк на Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција

Атина, 21 мај 2024 (МИА) – Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ), утрово зап...

Во Италија почнува 24-часовен штрајк на железницата

Во Италија почнува 24-часовен штрајк на железницата

Рим, 4 мај 2024 (МИА) - Од 21 часот вечерва до утре до 20:59 часот во Италија ќе има штрајк на желез...

Првомајски штрајк и протести во Грција

Првомајски штрајк и протести во Грција

Атина, 1 мај 2024 (МИА) - Најголемите грчки синдикати денеска закажаа штрајк и протести за одбележув...

Вработените во ФЗО на предупредувачки протест,  генерален штрајк  ако не им бидат усогласени платите со растот на минималната плата

Вработените во ФЗО на предупредувачки протест, генерален штрајк ако не им бидат усогласени платите со растот на минималната плата

Скопје, 30 април 2024 (МИА) –  Вработените во Фондот за здравствен...

Италијанскиот новинарски синдикат повика на штрајк на јавниот радиодифузен сервис Раи

Италијанскиот новинарски синдикат повика на штрајк на јавниот радиодифузен сервис Раи

Рим, 26 април 2024 (МИА) - Новинарскиот синдикат УСИГраи (USIGrai) повика на 24-часовен штрајк во ит...

Во Франција утре штрајк на контролата на летање

Во Франција утре штрајк на контролата на летање

Париз, 24 април 2024 (МИА) - Штрајкот на контролорите на летање планиран за утре се очекува да довед...

Продолжува штрајкот на приватните специјализанти, за нив е неприфатлива владината одлука прашањето да се решава по изборите

Продолжува штрајкот на приватните специјализанти, за нив е неприфатлива владината одлука прашањето да се решава по изборите

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Продолжи штрајкот на лекари приватни специјализанти, откако Владата на...

Генерален штрајк во Грција

Генерален штрајк во Грција

Атина, 17 април 2024 (МИА) – Синдикатот на вработените во приватниот сектор во Грција, еден од двата...

Грција денеска без вести и информативни емисии поради 24-часовен штрајк на новинарите

Грција денеска без вести и информативни емисии поради 24-часовен штрајк на новинарите

Атина, 16 април 2024 (МИА) – Во пет часот утрово, новинарите во Грција во сите медиуми, организирани...

Штрајкот на приватните специјализанти продолжува и утре

Штрајкот на приватните специјализанти продолжува и утре

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Приватните специјализанти ќе продолжат со генералниот штрајк и во теко...

Заврши штрајкот на грчките цариници, од утрово нормализирано влегувањето во Грција

Заврши штрајкот на грчките цариници, од утрово нормализирано влегувањето во Грција

Струмица, 4 април 2024 (МИА) - Утрово во 6 часот заврши дводневниот штрајк на грчките цариници и со...

Денеска и утре во прекин сообраќајот на граничните премини со Грција поради штрајк на грчките цариници

Денеска и утре во прекин сообраќајот на граничните премини со Грција поради штрајк на грчките цариници

Атина, 2 април 2024 (МИА) – Сообраќајот на граничните премини од Грција кон соседните земји, меѓу ко...

Поради штрајкот на грчките цариници, товарниот сообраќај на Богородица – Евзони, Дојран – Дојрани и Меџитлија - Ники  ќе биде во целосен прекин

Поради штрајкот на грчките цариници, товарниот сообраќај на Богородица – Евзони, Дојран – Дојрани и Меџитлија - Ники ќе биде во целосен прекин

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Царинската управа (ЦУ) информира дека почувајќи од вечерва на полноќ, в...

Image

Остани поврзан