• недела, 26 мај 2024
Во Романија уапсен осомничен за шпионажа за Русија

Во Романија уапсен осомничен за шпионажа за Русија

Букурешт, 24 мај 2024 (МИА) - Романските обвинители објавија дека започнале кривична истрага против...

Двајца Британци обвинети дека шпионирале во корист на Кина

Двајца Британци обвинети дека шпионирале во корист на Кина

Лондон, 22 април 2024 (МИА) - Двајца Британци, од кои едниот бил помошник на неколку пратеници во Па...

Поранешниот американски амбасадор Роша осуден на 15 години затвор поради шпионажа

Поранешниот американски амбасадор Роша осуден на 15 години затвор поради шпионажа

Вашингтон, 13 април 2024 (МИА) – Поранешниот американски амбасадор Виктор Мануел Роша вчера е осуден...

Варшава го отповика полскиот командант на Еврокорпус поради истрага за шпионажа

Варшава го отповика полскиот командант на Еврокорпус поради истрага за шпионажа

Варшава, 27 март 2024 (МИА) – Полското Министерство за одбрана денеска соопшти дека го отповика полс...

Во Русија е уапсен јужнокорејски државјанин под обвинение за шпионажа

Во Русија е уапсен јужнокорејски државјанин под обвинение за шпионажа

Москва, 11 март 2024 (МИА) - Во Русија денеска е приведен државјанин на Јужна Кореја под обвинение з...

САД: Пензиониран полковник оддавал државни тајни преку страница за запознавање

САД: Пензиониран полковник оддавал државни тајни преку страница за запознавање

Вашингтон, 5 март 2024 (МИА) - Пензиониран полковник на американската армија во Небраска е обвинет з...

Во Полска приведена белоруска државјанка која е осомничена за шпионажа

Во Полска приведена белоруска државјанка која е осомничена за шпионажа

Варшава, 9 јануари 2023 (МИА) - Белоруска државјанка е приведена во Полска поради сомнение за шпиона...

Во Турција уапсени 33 лица осомничени за шпионажа за Израел

Во Турција уапсени 33 лица осомничени за шпионажа за Израел

Истанбул, 2 јануари 2023 (МИА) - Во Турција се уапсени 33 лица осомничени за шпионажа за Израел, соо...

Србија обвини маж за шпионажа во корист на Бугарија

Србија обвини маж за шпионажа во корист на Бугарија

Белград, 4 декември 2023 (МИА) - Во српскиот град Босилеград е уапсено лице поради сомнение дека сто...

Кибер просторот стана водечка арена за влијание, мешање и шпионажа, оценува француската парламентарна Комисија за разузнавање 

Кибер просторот стана водечка арена за влијание, мешање и шпионажа, оценува француската парламентарна Комисија за разузнавање 

Брисел, 3 ноември 2023 (МИА) - Русија во моментов ја предводи листата на земји директно инволвирани...

Уапсени двајца Турци осомничени за шпионажа на воени објекти на грчкиот остров Порос

Уапсени двајца Турци осомничени за шпионажа на воени објекти на грчкиот остров Порос

Атина, 18 септември 2023 (МИА) – Двајца Турци биле уапсени во Грција под сомнение дека со помош на д...

Финска ќе протера девет руски дипломати заради шпионажа

Финска ќе протера девет руски дипломати заради шпионажа

Хелсинки, 7 јуни 2023 (МИА) - Финските власти денеска соопштија дека ќе протераат девет руски диплом...

Украинец осуден на доживотен затвор поради шпионажа во корист на Русија

Украинец осуден на доживотен затвор поради шпионажа во корист на Русија

Киев, 18 мај 2023 (МИА) – Маж од западна Украина е осуден на доживотен затвор поради помагање на Рус...

Грчката служба за разузнавање открила шпионажа на „длабоко покриена“ странска агентка

Грчката служба за разузнавање открила шпионажа на „длабоко покриена“ странска агентка

Група странски државјани уапсени во Полска под сомнение дека шпионирале за Русија

Група странски државјани уапсени во Полска под сомнение дека шпионирале за Русија

Варшава, 16 март 2023 (МИА) - Гр...

Image

Остани поврзан