• недела, 14 јули 2024
На 30 јули ќе почне судењето за двојното убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

На 30 јули ќе почне судењето за двојното убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - На 30 јули (вторник) треба да почне судењето за двојното убиство убиств...

Одложена главната расправа против Мерко за набавката на луксузен автомобил, одбраната бара отфрлање на обвинението поради застареност

Одложена главната расправа против Мерко за набавката на луксузен автомобил, одбраната бара отфрлање на обвинението поради застареност

Струга, 8 јули 2024 (МИА) - Во Основниот суд во Струга одложена главната расправа во судскиот процес...

Одново почнува судењето за пожарите во близина на Атина во 2018 година

Одново почнува судењето за пожарите во близина на Атина во 2018 година

Атина, 8 јули 2024 (МИА) – По поднесената жалба од обвинителот за првостепената пресуда на судот за...

Продолжи судењето против Мерко и три други лица за фалсификување исправа и несовесно работење во службата во училиштето во Велешта

Продолжи судењето против Мерко и три други лица за фалсификување исправа и несовесно работење во службата во училиштето во Велешта

Струга, 5 јули 2024 (МИА) - Во Основниот суд во Струга денеска почна главната расправа за казненото...

Лидија Раичевиќ: Случајот со ваучерите на АМС е специфичен по многу нешта, има штета од над 5 милиони евра

Лидија Раичевиќ: Случајот со ваучерите на АМС е специфичен по многу нешта, има штета од над 5 милиони евра

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) – Штета од над пет милиони евра е сторена во случајот со ваучерите на Аге...

Почнува судењето за убиството на грчкиот новинар Јоргос Карајваз во 2021 година

Почнува судењето за убиството на грчкиот новинар Јоргос Карајваз во 2021 година

Атина, 26 јуни 2024 (МИА) – Три години по убиството на грчкиот новинар Јоргос Карајваз кој беше заст...

Почна судењето против Мерко за незаконско назначување директори во училиштата, тој не се чувствува виновен

Почна судењето против Мерко за незаконско назначување директори во училиштата, тој не се чувствува виновен

Струга, 20 јуни 2024 (МИА) - Во Основниот суд во Струга денеска почна главната расправа против струш...

Со распит на сведоци продолжи судењето за нападот врз Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб од Охрид

Со распит на сведоци продолжи судењето за нападот врз Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб од Охрид

Охрид, 12 јуни 2024 (МИА) – Со распит и вкрстено испрашување на сведоци на обвинителството денеска п...

Хантер Бајден прогласен за виновен за нелегално поседување оружје

Хантер Бајден прогласен за виновен за нелегално поседување оружје

Вашингтон, 11 јуни 2024 (МИА) - Поротата го прогласи синот на американскиот претседател Џо Бајден, Х...

Обвинителот на судењето на Хантер Бајден: Никој не е над законот

Обвинителот на судењето на Хантер Бајден: Никој не е над законот

Делавер, 5 јуни 2024 (МИА) - Обвинителите на судењето на Хантер Бајден, обвинет за нелегално поседув...

Започна кривичната постапка против Хантер Бајден

Започна кривичната постапка против Хантер Бајден

Вашингтон, 3 јуни 2024 (МИА) - Кривичниот процес на Хантер Бајден започна денеска пред федералниот с...

Продолжи рочиштето против кумановскиот градоначалник Димитриевски

Продолжи рочиштето против кумановскиот градоначалник Димитриевски

Куманово, 31 мај 2024 (МИА) - Во основниот суд Куманово, денеска продолжи рочиштето во кое е обвинет...

Поротата во судењето на Трамп го заврши првиот ден од расправата без да донесе пресуда

Поротата во судењето на Трамп го заврши првиот ден од расправата без да донесе пресуда

Вашингтон, 30 мај 2024 (МИА) – Поротата на судењето на поранешниот американски претседател Доналд Тр...

Во Белград ќе продолжи судењето за масовно убиство во Дубона и Мало Орашје

Во Белград ќе продолжи судењето за масовно убиство во Дубона и Мало Орашје

Белград, 23 мај 2024 (МИА) - Во Вишиот суд во Смедерево денеска поради инцидент беше прекинато рочиш...

Синот на Бајден бара одложување на судењето, кое треба да започне во јуни

Синот на Бајден бара одложување на судењето, кое треба да започне во јуни

Лос Анџелес, 22 мај 2024 (МИА) - Адвокатите на Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џоз...

Image

Остани поврзан