• сабота, 25 мај 2024
Гладков: Руската ПВО собори неколку воздушни цели на приодот кон Белгород

Гладков: Руската ПВО собори неколку воздушни цели на приодот кон Белгород

Москва, 23 мај 2024 (МИА) - Руските воздушни одбранбени сили утринава соборија неколку воздушни цели...

Укранските сили собориле 17 дрона упатени кон регионот на Одеса

Укранските сили собориле 17 дрона упатени кон регионот на Одеса

Киев, 9 мај 2024 (МИА) - Ноќта на 9 мај, непријателот нападна од Чауд - Крим со 20 дронови, објави н...

Украинската воздушна одбрана собори 13 руски борбени беспилотни летала

Украинската воздушна одбрана собори 13 руски борбени беспилотни летала

Киев, 5 април 2024 (МИА) - Украинската противвоздушна одбрана ги собори сите 13 руски беспилотни лет...

Руско МО: Пресретнати и соборени 53 украински дронови

Руско МО: Пресретнати и соборени 53 украински дронови

Москва, 5 април 2024 (МИА) - Руските сили собориле или пресретнале 53 украински беспилотни летала во...

Киев: Соборени се два од трите руски дронови лансирани во текот на ноќта

Киев: Соборени се два од трите руски дронови лансирани во текот на ноќта

 Киев, 1 април 2024 (МИА) - Во текот на ноќта, украинските воздухопловни сили соборија два од т...

Украински власти: Соборени 84 од 99 руски беспилотни летала и проектили, оштетени три термоелектрани

Украински власти: Соборени 84 од 99 руски беспилотни летала и проектили, оштетени три термоелектрани

Киев, 29 март 2024 (МИА) - Руски беспилотни летала и проектили синоќа гаѓаа електрани во источна и ц...

САД собориле беспилотни летала на Хутите во Црвеното Море

САД собориле беспилотни летала на Хутите во Црвеното Море

Вашингтон, 21 март 2024 (МИА) - Американската морнарица и нејзините коалициски сојузници во Црвеното...

САД соборија балистичка ракета и два дрона на Хутите во Црвено Море

САД соборија балистичка ракета и два дрона на Хутите во Црвено Море

Вашингтон, 13 март 2024 (МИА) - Американската војска соопшти дека соборила проектил истрелан врз аме...

Русите многу помалку летаат над источна Украина по неколкуте соборени авиони во последните денови

Русите многу помалку летаат над источна Украина по неколкуте соборени авиони во последните денови

Киев, 3 март 2024 (МИА) – Руските воздушни операции над источна Украина значително се намалија откак...

Соборени пет дрона на Хутите во Црвено Море

Соборени пет дрона на Хутите во Црвено Море

Вашингтон, 28 февруари 2024 (МИА) - Американската војска соопшти дека нејзин авион, помогнат од воен...

Украина собори два руски авиона

Украина собори два руски авиона

Киев, 25 декември 2023 (МИА) - Украинските воздухопловни сили денеска соопштија дека собориле два ру...

Соборени три дрона во близина на американска воена база во северен Ирак

Соборени три дрона во близина на американска воена база во северен Ирак

Багдад, 7 ноември 2023 (МИА) - Одбранбениот систем на меѓународна воена база денеска собори три беспилотни летала во...

Залужни: Соборени се сите 28 ракети и 15 дрона со кои Русија ноќеска ја нападна украинската територија

Залужни: Соборени се сите 28 ракети и 15 дрона со кои Русија ноќеска ја нападна украинската територија

Киев, 30 август 2023 (МИА) - Украинската воздушна одбрана ги собори сите 28 проектили и 15 беспилотн...

Руско МО: Соборени три украински дронови над регионот Калуга, во близина на Москва

Руско МО: Соборени три украински дронови над регионот Калуга, во близина на Москва

Москва, 16 август 2023 (МИА) – Руската противвоздушна одбрана рано утринава пресретнала три украинск...

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Москва, 4 јули 2023 (МИА) - Руските власти денеска соопштија дека пет беспилотни летала биле соборен...

Image

Остани поврзан