• понеделник, 17 јуни 2024
Пендаровски: Првиот круг од гласањето на 24 април ќе го најави победникот на 8 мај

Пендаровски: Првиот круг од гласањето на 24 април ќе го најави победникот на 8 мај

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва изјави дека не се...

Милошоски: Напредокот на Македонија кон ЕУ да не се условува со работата на мешовитата комисија

Милошоски: Напредокот на Македонија кон ЕУ да не се условува со работата на мешовитата комисија

Скопје, 4 јуни Скопје Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието Антонијо Милошоски, вечерва...

Николоски: Луѓето осудени за настаните од 27-ми април не се терористи

Николоски: Луѓето осудени за настаните од 27-ми април не се терористи

Скопје, 7 мај 2021 Во вечерашното издание на дебатната емисија „Само интервју" на Канал 5 телевизија г...

Image

Остани поврзан