• среда, 17 јули 2024
Најмалку пет израелски војници загинаа во „пријателски оган“ во Џабалија

Најмалку пет израелски војници загинаа во „пријателски оган“ во Џабалија

Тел Авив, 16 мај 2024 (МИА) – Петмина израелски војници загинаа, а седум се повредени во така нарече...

ИДФ: Од 105 убиени војници во Газа, 20 загинале во „пријателски оган“

ИДФ: Од 105 убиени војници во Газа, 20 загинале во „пријателски оган“

Тел Авив, 12 декември 2023 (МИА) - Од 105 израелски војници убиени во Појасот Газа за време на копне...

Image

Остани поврзан