• недела, 19 мај 2024
Бајден: Нема потреба од дополнителни американски војници на полската граница

Бајден: Нема потреба од дополнителни американски војници на полската граница

Вашингтон, 12 март 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека нема потреба...

Кубраков: Украина нема да ја затвори границата со Полска

Кубраков: Украина нема да ја затвори границата со Полска

Киев, 28 февруари 2024 (МИА) - Украина нема да ја затвори границата со Полска и не учествувала во ни...

Полскиот министер за одбрана нареди формирање воена група на границата со Белорусија

Полскиот министер за одбрана нареди формирање воена група на границата со Белорусија

Варшава, 12 август 2023 (МИА) - Полскиот министер за одбрана Мариуш Блашчак денеска во градот Јарило...

Image

Остани поврзан