• среда, 19 јуни 2024
Претседателот на Каталонија, Пере Арагонес, најави повлекување од политиката по изборниот пораз на неговата ЕРЦ

Претседателот на Каталонија, Пере Арагонес, најави повлекување од политиката по изборниот пораз на неговата ЕРЦ

Барселона, 13 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Каталонија, Пере Арагонес, денеска најави дека ќе се...

Премиерот на Сингапур се повлекува на 15 мај кога власта ќе му ја предаде на својот заменик

Премиерот на Сингапур се повлекува на 15 мај кога власта ќе му ја предаде на својот заменик

Сингапур, 15 април 2024 (МИА) - Сингапурскиот премиер Ли Хсиен Лунг денеска соопшти дека на 15 мај с...

Ирскиот премиер Лео Варадкар се повлекува од функцијата

Ирскиот премиер Лео Варадкар се повлекува од функцијата

Даблин, 20 март 2024 (МИА) - Ирскиот премиер Лео Варадкар се повлече од функцијата, објави денеска и...

Германски издавач повлекува од продажба книги за Путин

Германски издавач повлекува од продажба книги за Путин

Берлин, 15 ноември 2023 (МИА) - Германската издавачка куќа „Хофман унд Кампе“ објави дека ќе престан...

Хрватска под итно ги повлече сомнителните пијалоци од пазарот

Хрватска под итно ги повлече сомнителните пијалоци од пазарот

Загреб, 8 ноември 2023 (МИА) - Санитарната инспекција на Хрватска соопшти дека од пазарот се повлече...

КоССев: Косовските специјалци се повлекуваат од Бањска и Звечане

КоССев: Косовските специјалци се повлекуваат од Бањска и Звечане

Приштина, 2 октомври 2023 (МИА) – Припадниците на специјалната единица на косовската полиција се пов...

Image

Остани поврзан