• понеделник, 20 мај 2024
Четворица мртви и над 20 повредени во пожар во пензионерски дом во Германија

Четворица мртви и над 20 повредени во пожар во пензионерски дом во Германија

Келн, 4 март 2024 (МИА) - Четири лица загинаа во пожар во пензионерски дом во Бедбург-Хау во западна...

Најмалку шест загинати во пожар во пензионерски дом во Милано

Најмалку шест загинати во пожар во пензионерски дом во Милано

Милано, 7 јули 2023 (МИА)- Најмалку шест лица загинаа во пожар што рано утринава се појави во пензионерски дом во Мил...

Жителите на Крњево и Кале добиваат нов пензионерски клуб

Жителите на Крњево и Кале добиваат нов пензионерски клуб

Скопје, 27 септември 2022(МИА)-Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со пензионе...

Јакимовски: Пензионерите од Карпош ќе добијат современ пензионерски дом

Јакимовски: Пензионерите од Карпош ќе добијат современ пензионерски дом

Скопје, 11 октомври 2021 (МИА) - Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски се об...

Image

Остани поврзан