• понеделник, 17 јуни 2024

Најмалку шест загинати во пожар во пензионерски дом во Милано

Најмалку шест загинати во пожар во пензионерски дом во Милано

Милано, 7 јули 2023 (МИА)- Најмалку шест лица загинаа во пожар што рано утринава се појави во пензионерски дом во Милано, пренесе ДПА.

Вкупно 81 лице се пренсени во болница, од кои две во мнопги сериозна здравствена состојба, јаво АНСА утринава.

Акцијата на противпожарната бригада се уште е во тек, а засега не се знаат детали за причината на пожарот. сд/

Фото: ЕПА

Остани поврзан