• недела, 14 јули 2024
Најмалку шест загинати во пожар во пензионерски дом во Милано

Најмалку шест загинати во пожар во пензионерски дом во Милано

Милано, 7 јули 2023 (МИА)- Најмалку шест лица загинаа во пожар што рано утринава се појави во пензионерски дом во Мил...

Image

Остани поврзан