• недела, 14 јули 2024
Врховен ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања и Панче

Врховен ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски, еден од осомничените за убиството на Вања и Панче

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Врховниот суд денеска ја одби како неоснована жалбата на Боре Видевски,...

Данскиот парламент го отфрли предлогот за признавање на палестинска држава

Данскиот парламент го отфрли предлогот за признавање на палестинска држава

Копенхаген, 28 мај 2024 (МИА) - Данскиот парламент денеска го отфрли предлог-законот за признавање н...

Управен суд ја одби тужбата на „Европски фронт“ за избирачкото место 1470 во Долнени 

Управен суд ја одби тужбата на „Европски фронт“ за избирачкото место 1470 во Долнени 

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Управниот суд денеска ја одби како неоснована тужбата од Коалицијата „Ев...

Кремљ одби да го коментира украинското тврдење за планиран заговор за убиство на Зеленски

Кремљ одби да го коментира украинското тврдење за планиран заговор за убиство на Зеленски

Москва, 8 мај 2024 (МИА) - Кремљ не ги коментираше украинските тврдења за приведени руски агенти во...

Швајцарскиот парламент одби да се приклучи на групата за санкции против Русија

Швајцарскиот парламент одби да се приклучи на групата за санкции против Русија

Берн, 17 април 2024 (МИА) - Долниот дом на швајцарскиот Парламент денеска го отфрли предлогот на пар...

Северна Кореја го одби состанокот со Јапонија на највиско ниво

Северна Кореја го одби состанокот со Јапонија на највиско ниво

Сеул, 26 март 2024 (МИА) - Ким Јо-Џонг, сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, во денешнот...

Стејт депертмент: Русија ја одби понудата за ослободување на Вилан и Гершкович

Стејт депертмент: Русија ја одби понудата за ослободување на Вилан и Гершкович

Вашингтон, 6 декември 2023 (МИА) - Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден и дала на...

Бериша одби да биде сослушан

Бериша одби да биде сослушан

Тирана, 6 ноември 2023 (МИА) – Поранешниот албански премиер Сали Бериша, обвинет за корупција поврза...

Унгарскиот парламент го одби предлогот да се гласа за членството на Шведска во НАТО

Унгарскиот парламент го одби предлогот да се гласа за членството на Шведска во НАТО

Будимпешта, 25 октомври 2023 (МИА) - Унгарскиот парламент синоќа го отфрли предлогот за гласање за к...

Брнабиќ одбила да биде дел од заедничката фотографија на учесниците на самитот на Берлискиот процес

Брнабиќ одбила да биде дел од заедничката фотографија на учесниците на самитот на Берлискиот процес

Тирана, 16 октомври 2023 (МИА) – Српската премиерка Ана Брнабиќ одби да биде дел од официјалната фот...

Румен Радев одби да го потпише указот за разрешување на главниот секретар на бугарското МВР, Петар Тодоров 

Румен Радев одби да го потпише указот за разрешување на главниот секретар на бугарското МВР, Петар Тодоров 

Софија, 25 август 2023 (МИА) - Бугарскиот претседател Румен Радев денеска одби да донесе указ за раз...

Image

Остани поврзан