• сабота, 25 мај 2024
Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Охрид, 38 литри на метар...

Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа

Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал на Попова Шапка, каде според...

Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Британците проценуваат дека во февруари загинаа најмногу руски војници од почетокот на војната во Украина

Лондон, 3 март 2024 (МИА) – Во февруари дневно се убиени или повредени најмногу руски војници од поч...

УХМР: Најмногу дожд во изминатото деноноќие во Маврови Анови, и денеска поројни дождови и грмотевици

УХМР: Најмногу дожд во изминатото деноноќие во Маврови Анови, и денеска поројни дождови и грмотевици

Скопје, 4 ноември 2023 (МИА) – Во изминатите 24 часа најмногу дожд - 87 литри на квадратен метар нав...

Image

Остани поврзан