• вторник, 18 јуни 2024
Мурињо не верува дека Италија може да го освои Евро 2024

Мурињо не верува дека Италија може да го освои Евро 2024

Истанбул, 9 јуни 2024 (МИА) - Тренерот на Фенербахче, Жозе Мурињо ги прогласи фаворитите за Европско...

Фенербахче го „позлатува“ Мурињо

Фенербахче го „позлатува“ Мурињо

Истанбул, 5 јуни 2024 (МИА) - Португалскиот тренер Жозе Мурињо ќе добива годишна плата од 10,5 милио...

Медиуми: Мурињо го носи Дибала во Фенербахче

Медиуми: Мурињо го носи Дибала во Фенербахче

  Истанбул, 3 јуни 2024 (МИА) – Новиот тренер на Фенербахче, Жозе Мурињо, сака да го до...

Мурињо: Фенербахче сега е мое семејство

Мурињо: Фенербахче сега е мое семејство

  Истанбул, 3 јуни 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо (61) измина...

Мурињо пристигна со специјални сили во Истанбул

Мурињо пристигна со специјални сили во Истанбул

Истанбул, 2 јуни 2024 (МИА) - Жозе Мурињо денеска нешто по пладне допатува во Истанбул, каде вечерва...

Фенербахче и официјално се пофали со Мурињо

Фенербахче и официјално се пофали со Мурињо

Истанбул, 2 јуни 2024 (МИА) - Фенербахче очекувано го објави назначувањето на Жозе Мурињо за тренер...

Мурињо седнува на клупата на Фенербахче

Мурињо седнува на клупата на Фенербахче

  Истанбул, 31 мај 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо ќе седне на...

Мурињо преговара со Фенербахче

Мурињо преговара со Фенербахче

Истанбул, 11 мај 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски стручњак Жозе Мурињо би можел седне на тренерс...

Мурињо планира уште долго да биде тренер

Мурињо планира уште долго да биде тренер

Лисабон, 9 мај 2024 (МИА) – Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо (61) најави денеска дека...

Тен Хаг: Никој во Манчестер јунајтед освен Мурињо не ги доби играчите што ги сакаше

Тен Хаг: Никој во Манчестер јунајтед освен Мурињо не ги доби играчите што ги сакаше

Манчестер, 6 мај 2024 (МИА) – Тренерот Ерик тен Хаг одговори на споредбата што ја направи Жозе Мурињ...

За Мурињо нема работа во Европа: Португалецот преговара со второлигаш од Саудиска Арабија

За Мурињо нема работа во Европа: Португалецот преговара со второлигаш од Саудиска Арабија

Ријад, 4 мај 2024 (МИА) - Откако Жозе Мурињо доби отказ од Рома, се појавија многу прашања каде еден...

Мурињо посочи тројца фаворити на ЕП 2024

Мурињо посочи тројца фаворити на ЕП 2024

Минхен, 2 мај 2024 (МИА) - Жозе Мурињо именуваше три селекции за кои верува дека можат да го освојат...

Мурињо би можел да го преземе Вест Хем

Мурињо би можел да го преземе Вест Хем

Лондон, 15 април 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Рома, Жозе Мурињо би можел да води еден од клубо...

Касано: Мурињо е завршен како тренер, тој сè уште го прави она што го правеше пред 10 години

Касано: Мурињо е завршен како тренер, тој сè уште го прави она што го правеше пред 10 години

Рим, 8 април 2024 (МИА) – Поранешниот италијански фудбалер Антонио Касано остро го критикуваше Жозе...

Мурињо: Двапати одбив да ја водам Португалија

Мурињо: Двапати одбив да ја водам Португалија

Лисабон, 26 март 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Рома и Порто, Жозе Мурињо изјави дека двапати му...

Image

Остани поврзан