• вторник, 16 јули 2024
За Гризман заинтересирани клубови од Англија и САД

За Гризман заинтересирани клубови од Англија и САД

Мадрид, 9 јуни 2024 (МИА) – За фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман се заинтересирани клубо...

Лос Анџелес заинтересиран за Марко Ројс

Лос Анџелес заинтересиран за Марко Ројс

  Лос Анџелес, 3 јуни 2024 (МИА) – Американскиот фудбалски клуб Лос Анџелес Галакси е з...

Интер Мајами првпат сезонава загуби со Меси во составот

Интер Мајами првпат сезонава загуби со Меси во составот

Мајами, 30 мај 2024 (МИА) - Интер Мајами ноќеска загуби од Атланта јунајтед во натпреварот од регула...

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес, 14 мај 2024 (МИА) – Американскиот фудбалски клуб Лос Анџелес денеска го потврди доа...

Рамос е во преговори со клуб од МЛС

Рамос е во преговори со клуб од МЛС

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Севилја, Серхио Рамос може да ја продолжи кариерата во С...

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Милано, 13 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру објави денеска дека го напушта клубо...

Ројс може да ја продолжи кариерата во МЛС или Турција

Ројс може да ја продолжи кариерата во МЛС или Турција

Дортмунд, 4 мај 2024 (МИА) - Марко Ројс може да ја продолжи кариерата во МЛС или Турција. По...

Жиру ја продолжува кариерата во Лос Анџелес

Жиру ја продолжува кариерата во Лос Анџелес

  Лос Анџелес, 27 март 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Оливие Жиру постигна вербален д...

Лос Анџелес испрати понуда до Милан за трансфер на Жиру

Лос Анџелес испрати понуда до Милан за трансфер на Жиру

Милано, 26 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Милан, Оливие Жиру може да ја продолжи кариерата во амери...

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Мајами, 16 февруари 2024 (МИА) - Аргентинецот Лео Меси постигна само еден гол, и тоа од пенал, на пе...

Џејмс Родригез продолжува во МЛС

Џејмс Родригез продолжува во МЛС

Сао Паоло, 8 февруари 2024 (МИА) - Колумбиецот Џејмс Родригез кој во средината на минатата деценија...

Тен Хаг: Саудиска Арабија и МЛС не можат да и конкурираат на Премиер лигата

Тен Хаг: Саудиска Арабија и МЛС не можат да и конкурираат на Премиер лигата

Лондон, 31 август 2023 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, ги откри своите размисл...

Меси следната година може да се пресели во Интер Мајами

Меси следната година може да се пресели во Интер Мајами

Париз, 3 јануари 2022 (МИА) - Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси може да ја продолжи кариерата в...

Пасторе е пред трансфер во Америка

Пасторе е пред трансфер во Америка

Рим, 27 јуни 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Рома, Хавиер Пасторе е близу до промена на клуб...

Клуб од МЛС одби да го купи Бејл

Клуб од МЛС одби да го купи Бејл

Мадрид, 19 мај 2020 (МИА) - Агентите на напаѓачот на Реал, Герет Бејл, го понудија фудбалерот на еден о...

Image

Остани поврзан