• вторник, 18 јуни 2024
Македонските тенисерки го освоија четвртото место во БЏК купот

Македонските тенисерки го освоија четвртото место во БЏК купот

Вилнус, 13 април 2024 (МИА) – Македонската женска тениска репрезентација го освои 4. место во БЏК ку...

Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето на ИТФ фјучрс во Анталија

Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето на ИТФ фјучрс во Анталија

Анталија, 8 февруари 2024 (МИА) – Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласира помеѓу ос...

Ѓорческа поразена во финалето во Оломуц

Ѓорческа поразена во финалето во Оломуц

Оломуц, 24 јули 2022 (МИА) – Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да ја освои титулат...

Во јули, елитен женски тенис во Скопје, ќе се игра купот „Били Џин Кинг“

Во јули, елитен женски тенис во Скопје, ќе се игра купот „Били Џин Кинг“

Скопје, 29 јуни 2022 (МИА) - По двата турнири во машка конкуренција, тениското лето во Скопје ќе се зао...

Image

Остани поврзан