• вторник, 16 јули 2024
Започна реконструкцијата на локалниот пат во село Мождивњак, кривопаланечко

Започна реконструкцијата на локалниот пат во село Мождивњак, кривопаланечко

Крива Паланка, 15 мај 2024 (МИА) – Започнаа градежните работи за реконструкција и рехабилитација на...

Привршува пријавувањето на учеснички за „Невестинско поклонение 2024

Привршува пријавувањето на учеснички за „Невестинско поклонение 2024"

Крива Паланка, 20 март 2024 (МИА) - Уште само три дена остануваат за пријавување на учеснички, снаи...

Image

Остани поврзан