• недела, 26 мај 2024
МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - „Проверете. Размислете. Пријавете.“ е насловот на кампањата која ќе биде...

Забавен настан во Градски парк во рамки на кампањата „Крени глас против врсничко насилство“

Забавен настан во Градски парк во рамки на кампањата „Крени глас против врсничко насилство“

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Во рамки на кампањата на „Макпетрол“ за спречување на врсничкото насилст...

Врховниот суд на Индија привремено го ослободи опозицискиот лидер за да се приклучи на изборната кампања во Делхи

Врховниот суд на Индија привремено го ослободи опозицискиот лидер за да се приклучи на изборната кампања во Делхи

Њу Делхи, 10 мај 2024 (МИА) - Врховниот суд на Индија денеска привремено го ослободи шефот на регион...

Изборен молк 

Изборен молк 

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Од полноќ стапи во сила молкот во пресрет на вториот круг од Претседателс...

Меџити: Приоритет на „Вреди“ е да биде дел од влада ориентирана кон ЕУ и НАТО

Меџити: Приоритет на „Вреди“ е да биде дел од влада ориентирана кон ЕУ и НАТО

Скопје, 30 април 2024 (МИА) – Носителот на листата на кандидати за пратеници на Коалицијата „Вреди“...

Партиите и коалициите продолжуваат со промоција на своите политички понуди на терен

Партиите и коалициите продолжуваат со промоција на своите политички понуди на терен

Скопје, 30 април 2024 (МИА) – На недела од двојните избори на 8 мај, партиите и коалициите продолжув...

Мицкоски од Брвеница: Идната влада ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Твоја Македонија, а ДУИ ќе одат во опозиција и ќе има одговорност

Мицкоски од Брвеница: Идната влада ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Твоја Македонија, а ДУИ ќе одат во опозиција и ќе има одговорност

Тетово, 29 април 2024 (МИА) – Во рамки на парламентарната кампања „Македонија повторно твоја! Промен...

Почна кампањата за имунизација во штипските градинки

Почна кампањата за имунизација во штипските градинки

Штип, 29 април 2024 (МИА) - Преку игра и драматизација да се надмине стравот од вакницирање, вака де...

ЕП започна кампања за поттикнување на излезноста на Евроизборите 

ЕП започна кампања за поттикнување на излезноста на Евроизборите 

Брисел, 29 април 2024 (МИА) - Европскиот парламент од денеска започнува кампања за поттикнување на г...

Детектор: Близу 60 отсто од граѓаните ќе гласаат на изборите – кампањата не влијаела на нивната одлука

Детектор: Близу 60 отсто од граѓаните ќе гласаат на изборите – кампањата не влијаела на нивната одлука

Скопје, 28 април 2024 Близу 60% од граѓаните ќе гласаат на парламентарните избори, покажува...

Бајден за Трамп: Се натпреварувам против „шестгодишно дете“

Бајден за Трамп: Се натпреварувам против „шестгодишно дете“

Вашингтон, 28 април 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден ја искористи традиционалната га...

Продолжува кампањата за претседателски и парламентарни избори на 8 мај

Продолжува кампањата за претседателски и парламентарни избори на 8 мај

Скопје, 27 април 2024 (МИА) – Лидерите на партиите, заедно со носителите на листи, како и кандидатит...

Во Делчево претставена кампањата „Паркирај совесно, паркирај одговорно“

Во Делчево претставена кампањата „Паркирај совесно, паркирај одговорно“

Делчево, 25 април 2024 (МИА) - Во Делчево реализирана превентивна активност од областа на сообраќајо...

Последен ден од кампањата за претседателските избори пред гласањето во среда, кампањата за парламентарните избори продолжува

Последен ден од кампањата за претседателските избори пред гласањето во среда, кампањата за парламентарните избори продолжува

Скопје, 22 април 2024 (МИА) – Изминува последниот ден од кампањата за п...

Предизборно соочување на претседателските кандидати: Ветуваат подобра иднина за државата, спротивставени ставови за уставните измени

Предизборно соочување на претседателските кандидати: Ветуваат подобра иднина за државата, спротивставени ставови за уставните измени

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Во предизборното соочување на Националнио...

Image

Остани поврзан