• вторник, 21 мај 2024
Зеленски: Од примирјето за време на ЛОИ корист ќе има само Русија

Зеленски: Од примирјето за време на ЛОИ корист ќе има само Русија

Киев, 18 мај 2024 (МИА) – Претседателот на Украина, Володимир Зеленски интервју за Агенцијата Франс...

Зеленски: Русија нема сила повторно да го нападне Киев

Зеленски: Русија нема сила повторно да го нападне Киев

Киев, 18 мај 2024 (МИА) – Претседателот на Украина, Володимир Зеленски во интервју за Агенцијата Фра...

Таравари е оптимист за уставните измени, верува дека до 2028 година земјата има шанси да стане членка на ЕУ

Таравари е оптимист за уставните измени, верува дека до 2028 година земјата има шанси да стане членка на ЕУ

Скопје,13 мај 2024 (МИА) - Арбен Таравари, кој е дел од здружената албанска опозиција „Влен“, е опти...

Интервју на Османли за српскиот неделник „Novi Magazin“ по повод неговата книга „Пат во рајот“

Интервју на Османли за српскиот неделник „Novi Magazin“ по повод неговата книга „Пат во рајот“

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Под наслов „Иднината не се досегнува со движење во круг“, најновиот број...

Сежурне: Сто и педесет илјади руски војници загинаа во војната во Украина

Сежурне: Сто и педесет илјади руски војници загинаа во војната во Украина

Париз, 3 мај 2024 (МИА) - Околу 150.000 руски војници загинале од почетокот на руската инвазија на У...

Јованоска за МИА: Преку еднаков број на жени во тимот до поуспешно учество на Олимписките игри 

Јованоска за МИА: Преку еднаков број на жени во тимот до поуспешно учество на Олимписките игри 

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) – Олимписките игри не се само спортско натпреварување, туку и платформа за...

Даштевски за МИА: Интензивно се подготвуваме за двојните избори на 8 мај, граѓаните ќе можат само еднаш да дојдат на гласање

Даштевски за МИА: Интензивно се подготвуваме за двојните избори на 8 мај, граѓаните ќе можат само еднаш да дојдат на гласање

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Претседателот на Државната изборна комиси...

Мајхошев за МИА: Работниците не ги знаат доволно своите права, има чести измени на Законот за работни односи

Мајхошев за МИА: Работниците не ги знаат доволно своите права, има чести измени на Законот за работни односи

Штип, 30 април 2024 (МИА) - Работничките права се кршат, не се почитува...

Ковачевски: СДСМ е силна партија ќе го надмине и овој предизвик

Ковачевски: СДСМ е силна партија ќе го надмине и овој предизвик

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски смета дека на претстојните па...

Мицкоски: Очекувам Силјановска да има преку 500 000 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ над 55 пратеници 

Мицкоски: Очекувам Силјановска да има преку 500 000 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ над 55 пратеници 

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Јасен е исходот на 24 април, јасна е и пораката на народот дека опозиц...

Гаши за МИА: Идниот мандатар мора најпрво да разговара со нас 

Гаши за МИА: Идниот мандатар мора најпрво да разговара со нас 

Скопје, 27 април 2024 (МИА) - Идниот мандатар мора најпрво да разговора...

Села за МИА: Или ги прифаќаш уставните измени или треба да кажеш дека не си за членство во ЕУ

Села за МИА: Или ги прифаќаш уставните измени или треба да кажеш дека не си за членство во ЕУ

Скопје, 27 април 2024 (МИА) – Или ги прифаќаш уставните измени или треб...

Ковачевски: СДСМ е партија направена од цврст материјал, ние и во потешки услови не сме се откажале

Ковачевски: СДСМ е партија направена од цврст материјал, ние и во потешки услови не сме се откажале

Скопје, 26 април 2024  „Јас, како човек прво, никогаш не се откажувам. СДСМ е партија н...

Бајден даде интервју во живо за Хауард Стерн: Со задоволство ќе учествувам на дебата со Трамп

Бајден даде интервју во живо за Хауард Стерн: Со задоволство ќе учествувам на дебата со Трамп

Њујорк, 26 април 2024 (МИА) - Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, денеска бе...

Андоновска за МИА: Погрешни кадровски политики доведоа до поразителни резултати, преферираме да останеме опозиција ако не се согласуваме со генералните политики

Андоновска за МИА: Погрешни кадровски политики доведоа до поразителни резултати, преферираме да останеме опозиција ако не се согласуваме со генералнит...

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Потпретседателката на ГРОМ и носителка во...

Image

Остани поврзан