• недела, 14 јули 2024
Три тела пронајдени по експлозија во семејна куќа во Сараево

Три тела пронајдени по експлозија во семејна куќа во Сараево

Сараево, 28 јуни 2024 (МИА) - Три тела, на неидентификувани лица, се пронајдени по пожар во семејна...

Три лица го загубија животот, а девет се повредени во експлозија на автомобил-бомба во Колумбија

Три лица го загубија животот, а девет се повредени во експлозија на автомобил-бомба во Колумбија

Богота, 23 јуни 2024 (МИА) - Три лица загинаа, а девет се повредени во експлозија на автомобил-бомба...

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Пјонгјанг, 18 јуни 2024 (МИА) - Неколку севернокорејски војници се повредени во експлозија на нагазн...

Четворица загинати и еден исчезнат при експлозија во станбена зграда во Антверпен 

Четворица загинати и еден исчезнат при експлозија во станбена зграда во Антверпен 

Брисел, 14 јуни 2024 (МИА) – Четири лица загинаа, а едно се води како исчезнато при експлозија што с...

Еден загинат во експлозија во полска фабрика за вооружување

Еден загинат во експлозија во полска фабрика за вооружување

Варшава, 10 јуни 2024 (МИА) - Едно лице загина во експлозија и пожар во фабрика за вооружување во По...

Експлозија во станбена зграда во Кина, едно лице загина, тројца се повредени

Експлозија во станбена зграда во Кина, едно лице загина, тројца се повредени

Пекинг, 23 мај 2024 (МИА) - Едно лице загина, а три се повредени утринава во експлозија во станбена...

Во Санкт Петербург седум повредени при експлозија на муниција од Втората светска војна

Во Санкт Петербург седум повредени при експлозија на муниција од Втората светска војна

Санкт Петербург, 17 мај 2024 (МИА) - Седум војници се повредени денеска во експлозија на муниција од...

Најмалку тројца загинати во експлозија на киоск во Дизелдорф

Најмалку тројца загинати во експлозија на киоск во Дизелдорф

Берлин, 16 мај 2024 (МИА) – Три лица загинаа, а 16 се повредени во синоќешната експлозија на киоск л...

Ирак ја истражува експлозијата во база на проиранската милиција во која загина едно лице

Ирак ја истражува експлозијата во база на проиранската милиција во која загина едно лице

Багдад, 20 април 2024 (МИА) - Ирачките власти денеска соопштија дека ја истражуваат експлозијата во...

Четворица израелски војници повредени во експлозија во Либан

Четворица израелски војници повредени во експлозија во Либан

Тел Авив, 15 април 2024 (МИА) - Четворица израелски војници се повредени и пренесени во болница по н...

Четворица работници загинаа во експлозија во хидроцентрала во Италија, петмина се водат за исчезнати

Четворица работници загинаа во експлозија во хидроцентрала во Италија, петмина се водат за исчезнати

Рим, 9 април 2024 (МИА) - Во експлозија за време на одржувањето на хидроцентралата на браната Сувија...

Три лица загинаа по експлозија во хидроелектрана во близина на Болоња

Три лица загинаа по експлозија во хидроелектрана во близина на Болоња

Рим, 9 април 2024 (МИА) - Три лица загинаа во експлозија во хидроцентрала во близина на Болоња, јави...

Експлозија во хидроцентрала во Италија, 10 лица повредени и шестмина исчезнати

Експлозија во хидроцентрала во Италија, 10 лица повредени и шестмина исчезнати

Рим, 9 април 2024 (МИА) - Шест лица се сметаат за исчезнати, а 10 се повредени, од кои четворица пот...

Седум деца загинаа во експлозија на бомба на југот на Сирија

Седум деца загинаа во експлозија на бомба на југот на Сирија

Дамаск, 6 април 2024 (МИА) - Во денешната експлозија на бомба во село во близина на градот Дара во ј...

Украинското воено разузнавање извести за експлозија на нафтовод во руската област Ростов за пренос на нафтени деривати на танкери

Украинското воено разузнавање извести за експлозија на нафтовод во руската област Ростов за пренос на нафтени деривати на танкери

Киев, 6 април 2024 (МИА) - Главната разузнавачка управа (ГУР) на Министерството за одбрана на Украин...

Image

Остани поврзан