• вторник, 18 јуни 2024
Голем шумски пожар северно од Лос Анџелес, издадена наредба за евакуација

Голем шумски пожар северно од Лос Анџелес, издадена наредба за евакуација

Лос Анџелес, 16 јуни 2024 (МИА) - Шумски пожар беснее северно од Лос Анџелес, а властите издадоа нар...

Евакуирани вработените од неколку компании во руската република Татрастан

Евакуирани вработените од неколку компании во руската република Татрастан

Москва, 31 мај 2024 (МИА) – Вработените од неколку компании во руската република Татарстан и нејзиниот главен град Ка...

Евакуирана палатата на правдата во Крагуевац поради дојава за бомба

Евакуирана палатата на правдата во Крагуевац поради дојава за бомба

Крагуевац, 31 мај 2024 (МИА) - Вработените во Палатата на правдата во Крагуевац се евакуирани денеск...

Речиси 800.000 луѓе евакуирани во Бангладеш пред пристигнувањето на циклонот

Речиси 800.000 луѓе евакуирани во Бангладеш пред пристигнувањето на циклонот

Дака, 26 мај 2024 (МИА) - Во Бангладеш речиси 800.000 луѓе се евакуирани од загрозените подрачја пре...

Евакуација на последната болница која работи во северниот дел на Газа

Евакуација на последната болница која работи во северниот дел на Газа

Газа, 21 мај 2024 (МИА) - Откако израелската армија изврши напади во близина, започна евакуацијата н...

ИДФ ги повика Палестинците да ги евакуираат крајбрежните населби во северниот дел на Газа

ИДФ ги повика Палестинците да ги евакуираат крајбрежните населби во северниот дел на Газа

Џабалија, 19 мај 2024 (МИА) - Израелската армија ги повика Палестинците во крајбрежните населби во с...

Евакуирани околу 10.000 луѓе од украинската област Харков

Евакуирани околу 10.000 луѓе од украинската област Харков

Киев, 18 мај 2024 (МИА) – По копнениот напад на руската армија приближно 10.000 луѓе се евакуирани о...

УНРВА: Од Рафа досега побегнаа 360.000 Палестинци

УНРВА: Од Рафа досега побегнаа 360.000 Палестинци

Газа, 13 мај 2024 (МИА) – Агенцијата на Обединети нации за помош на Палестинците во Газа (УНРВА) ден...

Мишел: Неприфатлива е евакуација на цивилите од Рафа во небезбедни зони  

Мишел: Неприфатлива е евакуација на цивилите од Рафа во небезбедни зони  

Брисел, 12 мај 2024 (МИА) - Наредбите за евакуација на цивилите заглавени во Рафа во небезбедни зони...

Повеќе од 400 луѓе евакуирани поради поплави во Тексас

Повеќе од 400 луѓе евакуирани поради поплави во Тексас

Хјустон, 5 мај 2024 (МИА) - Многу населби во градот Хјустон, во американската сојузна држава Тексас,...

По ерупцијата на вулканот Руанг во Индонезија, се уште трае евакуацијата на населението

По ерупцијата на вулканот Руанг во Индонезија, се уште трае евакуацијата на населението

Џакарта, 1 мај 2024 (МИА) - Стотици жители на индонезискиот остров Тагуланданг денеска чекаа на прис...

Итна евакуација на две болници во Киев поради стравувања од руски напади

Итна евакуација на две болници во Киев поради стравувања од руски напади

Киев, 26 април 2024 (МИА) - Градската државна управа на Киев извести дека итно евакуира две болници...

Аеродромот во данскиот град Билунд евакуиран по дојава за поставена бомба

Аеродромот во данскиот град Билунд евакуиран по дојава за поставена бомба

Билунд, 20 април 2024 (МИА) - Аеродромот во данскиот град Билунд денеска е евакуиран по дојава за по...

В недела евакуација на жителите на Ниш поради неутрализирање бомба останата од бомбардирањето на НАТО

В недела евакуација на жителите на Ниш поради неутрализирање бомба останата од бомбардирањето на НАТО

Ниш, 19 април 2024 (МИА) - Во Ниш, в недела ќе биде уништена голема бомба останата од бомбардирањето...

МНР ќе упати порака за претпазливост до македонските државјани во Израел, нема нови барања за евакуација 

МНР ќе упати порака за претпазливост до македонските државјани во Израел, нема нови барања за евакуација 

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Нема нови пријави од наши граѓани кои се наоѓаат во Израел и во регион...

Image

Остани поврзан