• среда, 19 јуни 2024
Дрес на Коби Брајант продаден за 1,2 милиони долари

Дрес на Коби Брајант продаден за 1,2 милиони долари

Лос Анџелес, 4 јуни 2024 (МИА) - Дрес на Коби Брајант беше продаден на аукција за 1,2 милиони долари...

Фудбалер на Малага му го продаде дресот на навивач за 50 евра

Фудбалер на Малага му го продаде дресот на навивач за 50 евра

  Малага, 15 април 2024 (МИА) – Дани Лоренцо, 21-годишниот фудбалер од шпанскиот третол...

Англичаните лути на Најк поради новиот фудбалски дрес

Англичаните лути на Најк поради новиот фудбалски дрес

  Лондон, 23 март 2024 (МИА) – Промената на бојата на англиското знаме на новиот дрес н...

Дурант: Заслужив Голден Стејт да го повлече мојот дрес

Дурант: Заслужив Голден Стејт да го повлече мојот дрес

Феникс, 26 октомври 2023 (МИА) – Кошаркарот на Феникс санс, Кевин Дурант, е убеден дека неговиот пор...

Кари го потпиша дресот на Вокер: Никогаш нема да ти простам за натпреварот 4 од серијата

Кари го потпиша дресот на Вокер: Никогаш нема да ти простам за натпреварот 4 од серијата

Сан Франциско, 14 мај 2023 (МИА) – Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Лони Вокер објави фотографија...

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Скопје, 21 март 2023 (МИА) - Фудбалската федерација на Македонија и техничкиот...

Дресот на Брајант од сезоната 2007/2008 продаден за 5,8 милиони долари

Дресот на Брајант од сезоната 2007/2008 продаден за 5,8 милиони долари

Њујорк, 10 февруари 2023 (МИА)

Дрес на Коби Брајант проценет на пет до седум милиони долари оди на аукција

Дрес на Коби Брајант проценет на пет до седум милиони долари оди на аукција

Лос Анџелес, 13 јануари 2023 (МИА) - Аукционерската куќа „Сотби'с“ во февруари...

Дресот на Џордан продаден за рекордни 10,1 милиони долари

Дресот на Џордан продаден за рекордни 10,1 милиони долари

Њујорк, 16 септември 2022 (МИА) – Дресот на легендарниот американски кошарка...

Дресот на Бејл најпродаван во МЛС 

Дресот на Бејл најпродаван во МЛС 

Лос Анџелес

Ди Марија избра со кој број ќе настапува во Јувентус

Ди Марија избра со кој број ќе настапува во Јувентус

Торино, 9 јули 2022 (МИА) - Аргентинскиот напаѓач Анхел Ди Марија од вчера и официјално стана играч на...

Стоилов: Со гордост го носев дресот на Македонија

Стоилов: Со гордост го носев дресот на Македонија

Скопје, 18 април 2022 (МИА) – Пивотот Стојанче Стоилов синоќа го одигра последниот натпревар во репрезе...

Дресот на Марадона од Мундијалот 1986 на аукција

Дресот на Марадона од Мундијалот 1986 на аукција

Лондон, 6 април 2022 (МИА) – Дресот, кој аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона го носе...

Промоција на новиот дрес на РК Вардар за сезоната 2021/2022

Промоција на новиот дрес на РК Вардар за сезоната 2021/2022

Скопје, 19 август 2021 (МИА) - Ракометниот клуб Вардар 1961 денеска ќе го промовира новиот дрес со кој...

Меси во ПСЖ ќе игра во дресот со број 30

Меси во ПСЖ ќе игра во дресот со број 30

Париз, 11 август 2021 (МИА) - По неговото заминување од Барселона, Меси официјално има нов клуб, а со т...

Image

Остани поврзан