• среда, 17 јули 2024
Демонстрантите и полицијата се судрија во германскиот град Есен

Демонстрантите и полицијата се судрија во германскиот град Есен

Есен, 29 јуни 2024 (МИА) - Демонстрантите и полицијата се судрија во германскиот град Есен, каде што...

Полицијата во Најроби употребила гумени куршуми и солзавец против демонстрантите

Полицијата во Најроби употребила гумени куршуми и солзавец против демонстрантите

Најроби, 27 јуни 2024 (МИА) - Полицијата во Кенија денеска испука гумени куршуми за да ги растера де...

Демонстрантите низ Израел истакнуваат дека целосна победа над Хамас не е можна

Демонстрантите низ Израел истакнуваат дека целосна победа над Хамас не е можна

Тел Авив, 16 јуни 2024 (МИА) - Десетици илјади луѓе демонстрираа синоќа во Тел Авив и низ Израел, пр...

Во Ереван приведени над 130 демонстранти

Во Ереван приведени над 130 демонстранти

Ереван, 27 мај 2024 (МИА) – Ерменската полиција вчера приведе 137 демонстранти во Ереван, кои ги бло...

Ерменската полиција уапси 151 демонстрант против копнениот договор со Азербејџан

Ерменската полиција уапси 151 демонстрант против копнениот договор со Азербејџан

Ереван, 13 мај 2024 (МИА) - Ерменската полиција денеска соопшти дека привела десетици луѓе кои се об...

Израелците протестираа против владата на Нетанјаху

Израелците протестираа против владата на Нетанјаху

Ерусалим, 12 мај 2024 (МИА) - Стотици Израелци излегоа синоќа на улиците барајќи владата на премиеро...

Грузија ги обвинува демонстрантите дека се обидуваат насилно да ја преземат власта

Грузија ги обвинува демонстрантите дека се обидуваат насилно да ја преземат власта

Тбилиси, 8 мај 2024 (МИА) - Грузиската служба за државна безбедност денеска ги обвини организаторите...

Израелските демонстранти го блокираа главниот автопат во Тел Авив барајќи размена на затвореници со Хамас

Израелските демонстранти го блокираа главниот автопат во Тел Авив барајќи размена на затвореници со Хамас

Тел Авив, 8 мај 2024 (МИА) - Израелските демонстранти, вклучително и семејствата на израелските затв...

Стотина приведени на протест во Ереван поради разграничувањето со Азербејџан

Стотина приведени на протест во Ереван поради разграничувањето со Азербејџан

Ереван, 25 април 2024 (МИА) - Ерменската полиција приведе стотина демонстранти кои го блокираа сообр...

Антивладините демонстранти во Израел поставија шатори пред зградата на парламентот

Антивладините демонстранти во Израел поставија шатори пред зградата на парламентот

Ерусалим, 1 април 2024 (МИА) - Илјадници луѓе во Израел поставија стотици шатори пред зградата на па...

Десетици опозициски демонстранти уапсени во Њу Делхи

Десетици опозициски демонстранти уапсени во Њу Делхи

Њу Делхи, 26 март 2024 (МИА) - Десетици демонстранти беа уапсени денеска во Њу Делхи, со цел да бида...

Швајцарскиот суд казни четворица демонстранти поради транспарентот „Убиј го Ердоган“.

Швајцарскиот суд казни четворица демонстранти поради транспарентот „Убиј го Ердоган“.

Берн, 22 март 2024 (МИА) - Швајцарскиот суд казни четири лица за транспарент употребен за време на п...

Илјадници демонстранти во Тел Авив побараа оставка од Нетанјаху и ослободување на заложниците во Газа

Илјадници демонстранти во Тел Авив побараа оставка од Нетанјаху и ослободување на заложниците во Газа

Тел Авив, 10 март 2024 (МИА) - Илјадници луѓе се собраа синоќа во израелскиот град Тел Авив за да по...

Илјадници Израелци протестираа барајќи ослободување на заложниците кои ги држи Хамас

Илјадници Израелци протестираа барајќи ослободување на заложниците кои ги држи Хамас

Тел Авив, 4 февруари 2024 (МИА) - Илјадници демонстранти во Израел излегоа на улиците овој викенд ба...

Кипарската полиција уапси 21 лице откако демонстрантите се обидоа да нападнат сириски мигранти

Кипарската полиција уапси 21 лице откако демонстрантите се обидоа да нападнат сириски мигранти

Никозија, 29 август 2023 (МИА) - Полицијата во Кипар уапси 21 лице и употреби солзавец и водени топо...

Image

Остани поврзан