• среда, 17 јули 2024
Подољак:  Новата руска Влада е создадена да ги крене воените капацитети

Подољак: Новата руска Влада е создадена да ги крене воените капацитети

Киев, 13 мај 2024 (МИА) - Новите министри во руската влада покажуваат дека Москва се обидува да ги з...

Зеленски најави зајакнување на воените капацитети со беспилотни летала

Зеленски најави зајакнување на воените капацитети со беспилотни летала

Киев, 7 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на Украина, Володимир Зеленски вчера изјави дека украинск...

Германскиот канцелар го повика НАТО на самитот во Вилнус да се фокусира на зајакнување на воените капацитети на Украина

Германскиот канцелар го повика НАТО на самитот во Вилнус да се фокусира на зајакнување на воените капацитети на Украина

Берлин, 22 јуни 2023 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска од говорницата во Бундестагот ги...

Јапонскиот премиер повика на зајакнување на воените капацитети

Јапонскиот премиер повика на зајакнување на воените капацитети

Токио, 18 октомври 2021 (МИА) - Јапонскиот премиер Фумио Кишида...

Image

Остани поврзан