• вторник, 18 јуни 2024
Македонските ракометари со седум голови негатива се враќаат од Фарски острови

Македонските ракометари со седум голови негатива се враќаат од Фарски острови

  Торшавн, 8 мај 2024 (МИА) – Македонската машка ракометна репрезентација загуби вечерв...

Лазаров го објави поширокиот список за баражот со Фарски Острови

Лазаров го објави поширокиот список за баражот со Фарски Острови

  Скопје, 26 април 20204 (МИА) – Вкупно 36 ракометари, од кои петмина интернационалци,...

РФМ ги одреди цените за баражот со Фарски Острови

РФМ ги одреди цените за баражот со Фарски Острови

Скопје, 15 април 2024 (МИА) – Ракометната Федерација на Македонија денес ги објави цените на билетит...

Лазаров: Добивме квалитетен и неатрактивен противник

Лазаров: Добивме квалитетен и неатрактивен противник

Скопје, 27 јануари 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров да...

Македонската репрезентација ги доби Фарски Острови во баражот за ракометниот Мундијал 2025

Македонската репрезентација ги доби Фарски Острови во баражот за ракометниот Мундијал 2025

Келн, 27 јануари 2024 (МИА) – Во Келн попладнево се одржа ждрепката за плејофот за Светското првенст...

Македоснките ракометари денес ќе го добијат противникот во баражот за СП

Македоснките ракометари денес ќе го добијат противникот во баражот за СП

Келн, 27 јануари 2024 (МИА) – Во Келн денес околу 14 часот ќе бидат извлечени двојките за баражите з...

ЖФК Шкендија и ЖФК Атлетико утре во бараж за место во Првата женска фудбалска лига

ЖФК Шкендија и ЖФК Атлетико утре во бараж за место во Првата женска фудбалска лига

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) – Сезоната во македонскиот женски фудбал ќе биде комплетирана утре со бара...

Македонските ракометарки поразени од Украина во првиот дуел од бараж пресметката за СП

Македонските ракометарки поразени од Украина во првиот дуел од бараж пресметката за СП

Скопје, 8 април 2023 (МИА) – Македо...

Бесплатен влез за натпреварот на македонските ракометарки со Украина

Бесплатен влез за натпреварот на македонските ракометарки со Украина

Скопје, 4 април 2023 (МИА) – Ракометната федерација на Македонија донесе одлука вл...

ПМФЛ бараж: Воска ќе се соочи со Тиквеш, Скопје со Беласица

ПМФЛ бараж: Воска ќе се соочи со Тиквеш, Скопје со Беласица

Скопје, 17 мај 2022 (МИА) - Бараж-дуелите помеѓу Воска спорт - Тиквеш и Скопје - Беласица ќе ги одредат...

Заврши регуларниот дел од пингпонгарската лига

Заврши регуларниот дел од пингпонгарската лига

Скопје, 11 мај 2022 (МИА) - Со одигрување на последните кола од пингпонгарската Супер лига и Прва лига...

Лазаров одлучи со кои ракометари ќе отпатува за Злин

Лазаров одлучи со кои ракометари ќе отпатува за Злин

Скопје, 12 април 2022 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров го објав...

Македонските ракометари ги стартуваат подготовките за мундијалскиот бараж со Чешка

Македонските ракометари ги стартуваат подготовките за мундијалскиот бараж со Чешка

Скопје, 9 април 2022 (МИА) - Македонската машка сениорска ракометна репрезентација вечерва во Скопје ќе...

Светски медиуми: Фудбалско чудо над чудата во Палермо

Светски медиуми: Фудбалско чудо над чудата во Палермо

Скопје, 25 март 2022 (МИА) – Триумфот на македонската фудбалска репрезентација над Италија во вчерашнио...

Македонските фудбалери обезбедија финале во мундијалскиот бараж

Македонските фудбалери обезбедија финале во мундијалскиот бараж

Палермо, 24 март 2022 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација приреди вечерва во Палермо сензациј...

Image

Остани поврзан