• сабота, 15 јуни 2024
Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Во Белград голема акција за апсење осомничени за трговија со луѓе

Белград, 12 јуни 2024 (МИА) - Во Белград се спроведува голема акција за апсење осомничени за трговиј...

Во Белгија приведено лице во чиј автомобил бил откриен експлозив

Во Белгија приведено лице во чиј автомобил бил откриен експлозив

Брисел, 31 мај 2024 (МИА) – Белгиската полиција синоќа привела возач во чиј автомобил бил откриен ек...

Во Ереван приведени над 130 демонстранти

Во Ереван приведени над 130 демонстранти

Ереван, 27 мај 2024 (МИА) – Ерменската полиција вчера приведе 137 демонстранти во Ереван, кои ги бло...

Британската полиција уапси 16 лица на протестот на Универзитетот во Оксфорд за војната во Газа

Британската полиција уапси 16 лица на протестот на Универзитетот во Оксфорд за војната во Газа

Лондон, 24 мај 2024 (МИА) - Британската полиција уапси 16 лица на протестот организиран од пропалест...

Во Романија уапсен осомничен за шпионажа за Русија

Во Романија уапсен осомничен за шпионажа за Русија

Букурешт, 24 мај 2024 (МИА) - Романските обвинители објавија дека започнале кривична истрага против...

Врховниот и јавниот обвинител на Израел: Нема основа за апсење на Нетанјаху

Врховниот и јавниот обвинител на Израел: Нема основа за апсење на Нетанјаху

Ерусалим, 22 мај 2024 (МИА) - Главната обвинителка на Израел, Гали Бахарав-Мијара и државниот обвини...

Норвешка најави дека ќе го уапси Нетанјаху доколку биде распишана потерница

Норвешка најави дека ќе го уапси Нетанјаху доколку биде распишана потерница

Осло, 22 мај 2024 (МИА) - Норвешка е првата европска земја која соопшти дека ќе го уапси израелскиот...

Во Полска уапсени девет лица поради саботажа за руски служби

Во Полска уапсени девет лица поради саботажа за руски служби

Варшава, 21 мај 2024 (МИА) - Полскиот премиер Доналд Туск соопшти дека полицијата уапсила девет лица...

Франција го поддржа МКС во врска со повикот за налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас

Франција го поддржа МКС во врска со повикот за налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас

Париз, 21 мај 2024 (МИА) - Министерството за надворешни работи на Франција соопшти дека ја поддржува...

Берлин: Барањето за апсење на лидерите на Израел и Хамас дава лажна слика за еквивалентност

Берлин: Барањето за апсење на лидерите на Израел и Хамас дава лажна слика за еквивалентност

Берлин, 21 мај 2024 (МИА) - Германија оцени дека барањата на обвинителот на Меѓународниот кривичен с...

Најмалку 20 демонстранти приведени во Тбилиси 

Најмалку 20 демонстранти приведени во Тбилиси 

Тбилиси, 13 мај 2024 (МИА) - Најмалку 20 лица се приведени на денешните протести пред Парламентот на...

Европол: Во Шпанија уапсена група која пренела повеќе тони кокаин од Јужна Америка

Европол: Во Шпанија уапсена група која пренела повеќе тони кокаин од Јужна Америка

Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) - Шпанската цивилна гарда уапсила 20 лица осомничени дека увезле неколку то...

Претрес во Битола, приведен дилер

Претрес во Битола, приведен дилер

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Полициски слушбеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Б...

Во Турција приведени 58 луѓе под сомнение дека подготвувале провокации по повод 1 мај

Во Турција приведени 58 луѓе под сомнение дека подготвувале провокации по повод 1 мај

Анкара, 30 април 2024 (МИА) - Вкупно 58 лица се приведени во различни делови на Турција, откако е ут...

Руски новинар на „Форбс“ е приведен поради наводно ширење лажни информации за армијата

Руски новинар на „Форбс“ е приведен поради наводно ширење лажни информации за армијата

Москва, 26 април 2024 (МИА) – Новинарот на магазинот „Форбс Русија“, Сергеј Мингазов е приведен под...

Image

Остани поврзан