• понеделник, 17 јуни 2024
Детектор: Интернетот и социјалните мрежи штетно влијаат врз децата

Детектор: Интернетот и социјалните мрежи штетно влијаат врз децата

16 јуни 2024  Децата поминуваат премногу време на интернет...

Анкета: Бени Ганц би го победил Нетанјаху доколку изборите во Израел се одржат денеска

Анкета: Бени Ганц би го победил Нетанјаху доколку изборите во Израел се одржат денеска

Тел Авив, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Партијата за национално единство Бени Ганц би го поб...

Анкета: Само 24 отсто од Французите му веруваат на Макрон

Анкета: Само 24 отсто од Французите му веруваат на Макрон

Париз, 13 јуни 2024 (МИА) - Само 24 отсто од Французите велат дека имаат доверба во Емануел Макрон,...

Коалицијата на зелените и лабуристите со најголем број европратеници на изборите во Холандија (ДПЛ) 

Коалицијата на зелените и лабуристите со најголем број европратеници на изборите во Холандија (ДПЛ) 

Брисел, 7 јуни 2024 (МИА) – Коалицијата на Зелената левица (ГЛ) и Лабуристичката партија (ПВДА) осво...

Излезна анкета: Коалицијата на зелените и лабуристите со најголем број европратеници на изборите во Холандија 

Излезна анкета: Коалицијата на зелените и лабуристите со најголем број европратеници на изборите во Холандија 

Брисел, 6 јуни 2024 (МИА) – Коалицијата на Зелената левица (ГЛ) и Лабуристичката партија (ПВДА) осво...

Анкета: Младите се помалку заинтересирани за изборите во ЕУ, иако имаат позитивно мислење за нив

Анкета: Младите се помалку заинтересирани за изборите во ЕУ, иако имаат позитивно мислење за нив

Берлин, 5 јуни 2024 (МИА) - Младите Европејци имаат позитивно мислење за Европската унија, но се пом...

Анкета: Хрватските граѓани се согласуваат дека семејните насилници треба да бидат построго казнети

Анкета: Хрватските граѓани се согласуваат дека семејните насилници треба да бидат построго казнети

Загреб, 4 јуни 2024 (МИА) - Построго казнување на семејното насилство и поддршка на полицијата за вр...

Анкети за резултатите од неделните избори во Србија

Анкети за резултатите од неделните избори во Србија

Белград, 31 мај 2024 (МИА) - Во пресрет на неделните локални избори во 88 градови и општини и повтор...

Анкета: Нова демократија со двојно поголема предност пред СИРИЗА во пресрет на европските избори

Анкета: Нова демократија со двојно поголема предност пред СИРИЗА во пресрет на европските избори

Атина, 21 мај 2024 (МИА) – Речиси 16 отсто е разликата меѓу владејачката Нова демократија и опозицис...

Анкета за примената на Законот за употреба на јазиците во органите на државната власт

Анкета за примената на Законот за употреба на јазиците во органите на државната власт

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Агенцијата за примена на јазикот на Република Северна Македонија во сора...

Презентација на резулатати од анкетата на германските инвеститори за деловната клима (во живо)

Презентација на резулатати од анкетата на германските инвеститори за деловната клима (во живо)

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) -  Во Скопје денеска се одржува конференција на која ќе бидат претста...

Претставување на резултатите за оценка на деловната клима и земјата како локација за инвестирање

Претставување на резултатите за оценка на деловната клима и земјата како локација за инвестирање

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Во Скопје денеска ќе се одржи конференција на која ќе бидат претставени...

По тробојот за „бронзата“, неизвесна трка и за шестото место во Европарламентот

По тробојот за „бронзата“, неизвесна трка и за шестото место во Европарламентот

Брисел, 4 мај 2024 (МИА) – Најновото истражување на „Јуроп Електс“ за расположението на јавното мисл...

Анкета: Ниска доверба на Американците во медиумското покривање на изборите

Анкета: Ниска доверба на Американците во медиумското покривање на изборите

Њујорк, 2 мај 2024 (МИА) - Иако многу Американци велат дека добиваат информации за годинашната кампа...

Анкета во САД: Поддршката за Бајден на историски најниско ниво од 38,7 отсто

Анкета во САД: Поддршката за Бајден на историски најниско ниво од 38,7 отсто

Вашингтон, 28 април 2024 (МИА) - Поддршката за американскиот претседател Џо Бајден во просек изнесув...

Image

Остани поврзан