• среда, 17 јули 2024
Фигурина изработена од Чарлс Трети продадена за 8.500 фунти

Фигурина изработена од Чарлс Трети продадена за 8.500 фунти

Бирмингем, 6 јyни 2024 (МИА) - Пред околу шест десетлетија сегашниот британски крал Чарлс Трети изра...

Риши Сунак најави одржување на парламентарни избори во Велика Британија на 4 јули (ДПЛ)

Риши Сунак најави одржување на парламентарни избори во Велика Британија на 4 јули (ДПЛ)

Лондон, 22 мај 2024 (МИА) - Премиерот на Велика Британија Риши Сунак денеска разговараше со кралот Ч...

Принцот Хари доаѓа во Лондон, кралот е презафатен за да го прими

Принцот Хари доаѓа во Лондон, кралот е презафатен за да го прими

Лондон, 30 април 2024 (МИА) - Принцот Хари пристигнува во Лондон, но се чини, нема да се сретне со с...

Само тројца на планетава патуваат без пасош

Само тројца на планетава патуваат без пасош

Токио, 5 март 2024 (МИА) - Во светот има вкупно три лица на кои не им треба пасош за да отпатуваат д...

Кралот Чарлс трогнат до солзи од пораките на поддршка

Кралот Чарлс трогнат до солзи од пораките на поддршка

Лондон, 22 февруари 2024 (МИА) - Британскиот крал Чарлс Трети за време на состанокот со премиерот Ри...

Излегуваат банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс

Излегуваат банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс

Лондон, 21 февруари 2024 (МИА) - Банкнотите со ликот на британскиот крал Чарлс Трети ќе бидат пуштен...

Принцот Хари, наводно, не сакал да биде во иста соба со кралицата Камила при разговорот со татко сѝ

Принцот Хари, наводно, не сакал да биде во иста соба со кралицата Камила при разговорот со татко сѝ

Лондон, 14 февруари 2024 (МИА) - Принцот Хари, наводно, не прифатил да биде во иста просторија со кр...

Кралот Чарлс Трети, ракот и семејната историја на слични болести

Кралот Чарлс Трети, ракот и семејната историја на слични болести

Лондон, 6 февруари 2024 (МИА) - Низ светот вчера се прошири веста за болеста на британскиот 75-...

Британскиот крал Чарлс Трети е отпуштен од болница по операција на простата

Британскиот крал Чарлс Трети е отпуштен од болница по операција на простата

Лондон, 29 јануари 2024 (МИА) - Британскиот крал Чарлс Трети денеска бил отпуштен од приватна клиник...

Кралот Чарлс Трети во болница поради операција на простата

Кралот Чарлс Трети во болница поради операција на простата

Лондон, 26 јануари 2024 (МИА) - Британскиот крал Чарлс Трети (75) денеска е примен во болница на опе...

Чарлс Трети почнува нова еколошка Божиќна традиција

Чарлс Трети почнува нова еколошка Божиќна традиција

Лондон, 25 декември 2023 (МИА) - Годишното ТВ-обраќање на монархот коешто се прикажува на Божиќ во А...

Холандски превод на книга за британското кралско семејство, го посочува кралот Чарлс Трети, како човек кој наводно ја коментирал темната боја на кожата на својот внук

Холандски превод на книга за британското кралско семејство, го посочува кралот Чарлс Трети, како човек кој наводно ја коментирал темната боја на кожат...

Амстердам, 29 ноември 2023 (МИА) - Контроверзната нова книга на Омид Скоби - „Крај на играта“ (...

Чарлс Трети со кампања против гладот ​​и фрлањето храна

Чарлс Трети со кампања против гладот ​​и фрлањето храна

Лондон, 14 ноември 2023 (МИА) - Британскиот крал Чарлс Трети веќе над 50 години е поборник за попого...

Кралот Чарлс ден пoрaно го прослави 75. роденден

Кралот Чарлс ден пoрaно го прослави 75. роденден

Лондон, 14 ноември 2023 (МИА) - Британскиот крал Чарлс Трети ден пoрaно го прослави својот 75. роден...

Принцот Хари непоканет за роденденската свеченост во чест на кралот Чарлс

Принцот Хари непоканет за роденденската свеченост во чест на кралот Чарлс

Лос Анџелес, 8 ноември 2023 (МИА) - Војводата од Сасекс, британскиот принц Хари нема да присуствува...

Image

Остани поврзан