• среда, 17 јули 2024
Фернандез се извини за навредливите скандирања кон француската репрезентација

Фернандез се извини за навредливите скандирања кон француската репрезентација

Буенос Аирес, 17 јули 2024 (МИА) – Фудбалерот на Челзи, Енцо Фернандез се извини за навредливото ска...

Тошковски на средба со Бомгартнер: Со чесно и посветено работење да ги постигнеме европските вредности дома

Тошковски на средба со Бомгартнер: Со чесно и посветено работење да ги постигнеме европските вредности дома

Скопје, 16 јули 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска имаше работна ср...

Германија ќе воведе привремена контрола на француската граница за Олимпијадата

Германија ќе воведе привремена контрола на француската граница за Олимпијадата

Берлин, 15 јули 2024 (МИА) - Германија ќе воведе привремена контрола на границата со Франција по пов...

Четворица мигранти загинаа кај Франција обидувајќи се да стигнат до Велика Британија преку Ла Манш

Четворица мигранти загинаа кај Франција обидувајќи се да стигнат до Велика Британија преку Ла Манш

Париз, 12 јули 2024 (МИА) - Четворица мигранти загинаа синоќа во близина на Булоњ-сур-Мер во северна...

Макрон: Ќе продолжиме да ја поддржуваме Украина се додека е потребно

Макрон: Ќе продолжиме да ја поддржуваме Украина се додека е потребно

Франција, 12 јули 2024 (МИА) -  Ќе продолжиме да ја поддржуваме Украина се додека е потребно, и...

Левицата во Франција е поделена околу новиот премиер на земјата

Левицата во Франција е поделена околу новиот премиер на земјата

Париз, 11 јули 2024 (МИА) - Левичарскиот коалициски блок „Новиот народен фронт“, кој победи на предв...

Средба на министерката Јаневска со францускиот амбасадор Бомгартнер

Средба на министерката Јаневска со францускиот амбасадор Бомгартнер

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Министерката за образование и наука проф. д-р Весна Јаневска денеска ос...

Ле Пен: Франција е во ќорсокак, никој не знае од каде ќе дојде премиерот

Ле Пен: Франција е во ќорсокак, никој не знае од каде ќе дојде премиерот

Париз, 10 јули 2024 (МИА) - Денеска се најдовме во ќорсокак бидејќи никој не може да знае од каде ќе...

Мбапе: Евро е неуспех за нас, јас играв слабо

Мбапе: Евро е неуспех за нас, јас играв слабо

Минхен, 10 јули 2024 (МИА) - Килијан Мбапе го оцени како неуспешно за него и за Франција, Европското...

Левичарите во Франција го обвинија Макрон за обид за бришење на изборните резултати

Левичарите во Франција го обвинија Макрон за обид за бришење на изборните резултати

Париз, 10 јули 2024 (МИА) - Победниците на изборите од француската левичарска коалиција Нов народен...

Истрага против сопругата на поранешниот претседател на Франција, Карла Бруни

Истрага против сопругата на поранешниот претседател на Франција, Карла Бруни

Париз, 10 јули 2024 (МИА) – Во Франција е отворена истрага против сопругата на поранешниот претседат...

Пети: Мбапе не е достоен да биде капитен на Франција

Пети: Мбапе не е достоен да биде капитен на Франција

Минхен, 9 јули 2024 (МИА) - Поранешниот француски репрезентативец Емануел Петит го критикуваше капит...

Дешан: Ако ви е досадно, гледајте нешто друго!

Дешан: Ако ви е досадно, гледајте нешто друго!

Минхен, 8 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Франција, Дидие Дешан прилично остро ги коментираше обвину...

Шолц задоволен од резултатите на изборите во Франција

Шолц задоволен од резултатите на изборите во Франција

Берлин, 8 јули 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска го изрази своето задоволство од р...

Западен печат: Политичка неизвесност во Франција по победата на левиот блок

Западен печат: Политичка неизвесност во Франција по победата на левиот блок

Париз, 8 јули 2024 (МИА) - Поддржувачите на левицата се собраа на улиците на француските градови од...

Image

Остани поврзан