• среда, 19 јуни 2024
Руски „Гаспром“ ќе биде спонзор на унгарски Ференцварош

Руски „Гаспром“ ќе биде спонзор на унгарски Ференцварош

  Будимпешта, 23 април 2024 (МИА) – Руската енергетска компанија „Гаспром“ ќе стане спо...

Унгарија заговара регионална фудбалска лига со клубови од Централна и Источна Европа

Унгарија заговара регионална фудбалска лига со клубови од Централна и Источна Европа

  Будимпешта, 31 јануари 2024 (МИА) – Претседателот на најтрофејниот унгарски клуб Фере...

Ференцварош ќе игра во ЛШ за прв пат од 1995 година, ова е најдолга пауза меѓу два настапа

Ференцварош ќе игра во ЛШ за прв пат од 1995 година, ова е најдолга пауза меѓу два настапа

Будимпешта, 30 септември 2020 (МИА) – Унгарски Ференцварош се пласираше во групната фаза во фудбалската...

Image

Остани поврзан