• недела, 14 јули 2024
Манчестер јунајтед го освои ФА купот

Манчестер јунајтед го освои ФА купот

  Лондон, 25 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го освоија ФА Купот отк...

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, верува дека неговиот т...

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека е пријатно изнен...

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Голманот на Манчестер Јунајтед, Андре Онана не верува дека евентуален...

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер ќе го пропушти финал...

Едерсон го пропушта финалето на ФА Купот

Едерсон го пропушта финалето на ФА Купот

Лондон, 16 мај 2024 (МИА) - Првиот голман на Манчестер Сити, Едерсон, ќе ги пропушти последните два...

Тен Хаг им се заблагодари на навивачите: Ќе дадеме се од себе за да го освоиме ФА Купот

Тен Хаг им се заблагодари на навивачите: Ќе дадеме се од себе за да го освоиме ФА Купот

Манчестер, 16 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг изјави дека неговите иг...

Англиски клубови бараат победникот во ФА Купот да земе една од квотите за Лигата на шампионите

Англиски клубови бараат победникот во ФА Купот да земе една од квотите за Лигата на шампионите

Лондон, 4 мај 2024 (МИА) - Членовите на групата „Фер Плеј“, која брои 34 екипи, побараа четвртата кв...

Рој Кин: Ковентри изгледаше како тим од Премиер лигата, а Манчестер јунајтед како екипа од Чемпионшип

Рој Кин: Ковентри изгледаше како тим од Премиер лигата, а Манчестер јунајтед како екипа од Чемпионшип

Лондон, 21 април 2024 (МИА) – Ирскиот фудбалски експерт, поранешен тренер и поранешен фудбалер на Ма...

Јунајтед испушти 3:0 против Ковентри, се спаси со ВАР, па на пенали избори финале во ФА Купот

Јунајтед испушти 3:0 против Ковентри, се спаси со ВАР, па на пенали избори финале во ФА Купот

Лондон, 21 април 2024 (МИА) - Манчестер јунајтед преку пенали стигна до финалето на ФА Купот, откако...

Покетино за поразот од Сити: Ни недостасуваше ефикасност

Покетино за поразот од Сити: Ни недостасуваше ефикасност

Лондон, 21 април 2024 (МИА) - Тренерот на Челзи, Маурисио Покетино ги наведе причините за поразот од...

Манчестер сити прв финалист во ФА Купот

Манчестер сити прв финалист во ФА Купот

Манчестер, 20 април 2024 (МИА) - Манчестер сити го совлада Челзи во полуфиналето на ФА Купот. Средба...

Јунајтед - Ковентри и Сити - Челси во полуфиналето на ФА Купот

Јунајтед - Ковентри и Сити - Челси во полуфиналето на ФА Купот

Лондон, 17 март 2024 (МИА) - По спектакуларниот четвртфинален натпревар на „Олд Трафорд“ во кој Манч...

Клоп по пласманот во четвртфиналето на ФА купот: Беше посебна недела за сите нас во Ливерпул

Клоп по пласманот во четвртфиналето на ФА купот: Беше посебна недела за сите нас во Ливерпул

Ливерпул, 29 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изрази задоволство од настапите...

Двојно зголемен наградниот фонд во женскиот ФА куп

Двојно зголемен наградниот фонд во женскиот ФА куп

Лондон, 9 ноември 2023 (МИА) – Наградниот фонд во англискиот ФА куп во женска конкуренција е двојно...

Image

Остани поврзан