• недела, 19 мај 2024
Навреме отворени гласачките места во Липково и Старо Нагоричане

Навреме отворени гласачките места во Липково и Старо Нагоричане

Куманово, 8 мај 2024 (МИА) - Навреме се отворени гласачките места во Липково и во Старо Нагоричане....

Излезеноста во Куманово до 15 часот 33 проценти, во Липково 25, во Старо Нагоричане 35

Излезеноста во Куманово до 15 часот 33 проценти, во Липково 25, во Старо Нагоричане 35

Куманово, 24 април 2024 (МИА) -  Во Куманово според податоците на Државната изборна комисија (Д...

Тековно се спроведува гласањето на болните и немоќните лица во Куманово, Липково и Старо Нагоричане

Тековно се спроведува гласањето на болните и немоќните лица во Куманово, Липково и Старо Нагоричане

Куманово, 23 април 2024 (МИА) - Тековно се спроведува гласањето на болни и немоќни лица во Куманово,...

 Битиќи од Старо Нагоричане: Со над 2,6 милијарди евра ги заштитивме граѓаните и бизнисите во најголемата криза

 Битиќи од Старо Нагоричане: Со над 2,6 милијарди евра ги заштитивме граѓаните и бизнисите во најголемата криза

  29 февруари 2024  Вечерва во Старо Нагоричане се отвори новиот промотиве...

Четири пожари на подрачјето на Куманово и Старо Нагоричане

Четири пожари на подрачјето на Куманово и Старо Нагоричане

Куманово, 31 јануари 2024 (МИА) - Сува трева и стрништа гореле на две локации во Куманово и Старо На...

Дел од планинските села од Старо Нагоричане без струја поради невремето

Дел од планинските села од Старо Нагоричане без струја поради невремето

Куманово, 20 јануари 2024 (МИА) - Неколку села од општина Старо Нагоричане се без електрична енергиј...

Полицијата во Старо Нагоричане го пронајде исчезнатиот кумановец

Полицијата во Старо Нагоричане го пронајде исчезнатиот кумановец

Скопје, 8 јануари 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово по преземени мерки и активности...

Општина Старо Нагоричане со средства од Владата ќе гради и реконструира повеќе патни правци

Општина Старо Нагоричане со средства од Владата ќе гради и реконструира повеќе патни правци

Куманово, 2 јануари 2024 (МИА) - Општина Старо Нагоричане за тековната 2024-та година има вкупен буџ...

Средновековниот манастир Карпино, споменик на културата од поствизантиски период

Средновековниот манастир Карпино, споменик на културата од поствизантиски период

Куманово, 19 ноември 2023 (МИА) - Древниот манастирски комплекс Карпино во општина Старо Нагоричане,...

Сува трева и стрниште гореле во општина Старо Нагоричане

Сува трева и стрниште гореле во општина Старо Нагоричане

Куманово, 15 ноември 2023 (МИА) - Стрниште и сува трева гореле во општи...

Спасовски и Цветановски со Свечена академија го одбележаа Денот на ослободување на Старо Нагоричане

Спасовски и Цветановски со Свечена академија го одбележаа Денот на ослободување на Старо Нагоричане

Скопје, 10 ноември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи, Оливер...

Замена на водоводни цевки во општина Старо Нагоричане

Замена на водоводни цевки во општина Старо Нагоричане

Куманово, 8 ноември 2023 (МИА) - Почна замената на водоводни цевки во маалата Ѓорговци, село Младо Н...

Почна пошумување во атар на село Жегљане, општина Старо Нагоричане

Почна пошумување во атар на село Жегљане, општина Старо Нагоричане

Куманово, 6 ноември 2023 (МИА) - Почна пошумувањето во атар на село Жегљане општина Старо Нагоричане...

Откриени 33 мигранти во приколка од камион кај Старо Нагоричане

Откриени 33 мигранти во приколка од камион кај Старо Нагоричане

Скопје, 14 октомври 2023 (МИА) - Триесет и тројца мигранти биле откриен...

Приведен криумчар од Велес, превезувал 44 мигранти на регионалниот пат Старо Нагоричане - Пелинце

Приведен криумчар од Велес, превезувал 44 мигранти на регионалниот пат Старо Нагоричане - Пелинце

Скопје, 21 септември 2023 (МИА) - На регионалниот пат Старо Нагоричане - Пелинце вчера при полициска...

Image

Остани поврзан