• вторник, 18 јуни 2024
До недела на полноќ треба да биде избрана новата влада, Мицкоски ги очекува предлозите за министри од коалициските партнери

До недела на полноќ треба да биде избрана новата влада, Мицкоски ги очекува предлозите за министри од коалициските партнери

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Собраниската седница за избор на новата влaда се очекува претседателот...

Милошоски, Митрески и Бендевска избрани за потпретседатели на Собранието

Милошоски, Митрески и Бендевска избрани за потпретседатели на Собранието

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) – Собранието во рамките на третата седница без расправа и едногласно ги и...

Милошоски, Митревски и Бендевска кандидати за потпретседатели на Собранието, седум поранешни пратеници добија апанажа

Милошоски, Митревски и Бендевска кандидати за потпретседатели на Собранието, седум поранешни пратеници добија апанажа

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) – Пратениците Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, Јован Митревски од СДСМ и...

Посета на млади германски политичари од ЦДУ на Собранието

Посета на млади германски политичари од ЦДУ на Собранието

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Пратениците Марија Петрушевска, Бојан Стојаноски и Марија Митева денеск...

Формирање комисии и апанажи на дневен ред на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата

Формирање комисии и апанажи на дневен ред на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Собраниската Комисија за прашања на избори...

Собранието ќе ја започне четвртата седница

Собранието ќе ја започне четвртата седница

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Собранието денеска ќе ја започне четвртата седница на која на дневен ре...

Средба на спикерот Гаши со британскиот амбасадорот Лосон

Средба на спикерот Гаши со британскиот амбасадорот Лосон

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Африм Гаши...

Средба на Гаши со германската амбасадорка Дрекслер

Средба на Гаши со германската амбасадорка Дрекслер

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Африм Гаши денес оствари средба со Амбасадо...

Средба на претседателот на Собранието Гаши со албанскиот претседател Бегај

Средба на претседателот на Собранието Гаши со албанскиот претседател Бегај

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Африм Гаши денеска ќе има средба со претсед...

Утре собраниска седница за избор на потпретседатели и за основање работни тела

Утре собраниска седница за избор на потпретседатели и за основање работни тела

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Собранието на Република Северна Македонија утре ќе ја одржи третата сед...

Албанскиот претседател, Бегај пречекан со државни почести во Приштина, ќе се обрати на Собранието

Албанскиот претседател, Бегај пречекан со државни почести во Приштина, ќе се обрати на Собранието

Приштина, 12 јуни 2024 (МИА) – Претседателот на Република Албанија, Бајрам Бегај е пречекан претплад...

Средба Гаши-Улман: Поддршка за евроинтеграцискиот процес

Средба Гаши-Улман: Поддршка за евроинтеграцискиот процес

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Африм Гаши денеска оствари прва средба по и...

Собранието со 88 гласа „за“ и 22 „против“ ги донесе измените на Законот за државна управа

Собранието со 88 гласа „за“ и 22 „против“ ги донесе измените на Законот за државна управа

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Собранието со 88 гласа „за“ и 22 „против“ ги донесе измените и дополнува...

Продолжи седницата за Законот за организација на државната управа, во тек пауза од еден час

Продолжи седницата за Законот за организација на државната управа, во тек пауза од еден час

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Во Собранието вечерва продолжи пленарната седница на која се расправа за...

За еден час одложено продолжението на седницата за носење на измените на Законот за организација и работа на органите на државната управа

За еден час одложено продолжението на седницата за носење на измените на Законот за организација и работа на органите на државната управа

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Собранието вечерва ја продолжи втората седница на која на дневен ред е

Image

Остани поврзан