• среда, 22 мај 2024
Бербок го обвини Путин за терор насочен врз украинските цивили

Бербок го обвини Путин за терор насочен врз украинските цивили

Киев, 21 мај 2024 (МИА) - Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок го обвини руски...

Путин одржа состанок за поплавите и пожарите во Русија

Путин одржа состанок за поплавите и пожарите во Русија

Москва, 19 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин одржа состанок со министерот за вонре...

Путин: Русија создава тампон зона крај Харков, не планира освојување на градот

Путин: Русија создава тампон зона крај Харков, не планира освојување на градот

Киев, 17 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека целта на руската оф...

Путин во посета на Кина

Путин во посета на Кина

Пекинг, 16 мај 2024 (МИА) – Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска пристигна во дводневна п...

Путин и Бајден го осудија атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фицо

Путин и Бајден го осудија атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фицо

Москва/Вашингтон, 15 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател...

Путин: Руските сили напредуваат на сите фронтови во Украина

Путин: Руските сили напредуваат на сите фронтови во Украина

Москва, 15 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска на средба со министерот за од...

Путин го поддржува кинескиот план за мирно решавање на кризата во Украина

Путин го поддржува кинескиот план за мирно решавање на кризата во Украина

Москва, 15 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател, Владимир Путин во интервју објавено денеска вели де...

Патрушев назначен за помошник на Путин, Песков останува портпарол на Кремљ

Патрушев назначен за помошник на Путин, Песков останува портпарол на Кремљ

Moсква, 14 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска ги потпиша указите за на...

Блинкен до Зеленски: Слободна, напредна Украина е најсилниот отпор кон Путин

Блинкен до Зеленски: Слободна, напредна Украина е најсилниот отпор кон Путин

Киев, 14 мај 2024 (МИА) - Слободна, напредна Украина е најсилниот отпор на рускиот претседател Влади...

Путин во посета на Кина на 16 и 17 мај

Путин во посета на Кина на 16 и 17 мај

Москва, 14 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Кина на покана на кинеск...

Британскиот министер за одбрана изјави дека неговиот нов руски колега ќе биде марионета на Путин

Британскиот министер за одбрана изјави дека неговиот нов руски колега ќе биде марионета на Путин

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) - Британскиот министер за одбрана, Грант Шапс изјави дека неговиот иден ру...

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Путин повторно го предложи Михаил Мишустин за премиер

Москва, 10 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин повторно го предложи Михаил Мишустин...

Путин на Денот на победата предупредува на можноста од глобален судир

Путин на Денот на победата предупредува на можноста од глобален судир

Москва, 9 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска го обвини Западот дека ризикув...

Јулија Навална: На Путин мора да му дојде крајот

Јулија Навална: На Путин мора да му дојде крајот

Москва, 7 мај 2024 (МИА) - Јулија Навална, вдовицата на рускиот опозициски политичар Алексеј Навални...

Путин положи заклетва за новиот, петти по ред, претседателски мандат

Путин положи заклетва за новиот, петти по ред, претседателски мандат

Москва, 7 мај 2024 (МИА) - На денешната инаугурација во Кремљ, Владимир Путин положи заклетва за нов...

Image

Остани поврзан