• среда, 17 јули 2024
Нагелсман им забрани на германските репрезентативци средби со  сопругите и девојките

Нагелсман им забрани на германските репрезентативци средби со сопругите и девојките

Штутгарт, 3 јули 2024 (МИА) – Сопругите и девојките на германските репрезентативци не смеат да влеза...

Нагелсман за ремито со Швајцарија: Германија заслужи да израмни

Нагелсман за ремито со Швајцарија: Германија заслужи да израмни

Франкфурт, 24 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јулијан Нагелсман...

Нагелсман со критики за теренот на стадионот во Франкфурт: Тешките играчи се чувствуваат како да возат на летни гуми во зима

Нагелсман со критики за теренот на стадионот во Франкфурт: Тешките играчи се чувствуваат како да возат на летни гуми во зима

Франкфурт, 23 јуни 2024 (МИА) – Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман го критикуваше теренот на...

Нагелсман: Швајцарија е најсилниот противник во групата

Нагелсман: Швајцарија е најсилниот противник во групата

Франкфурт, 23 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јулијан Нагелсман...

Нагелсман пишува историја како најмлад селектор на европските првенства

Нагелсман пишува историја како најмлад селектор на европските првенства

Берлин, 14 уни 2024 (МИА) - Селекторот на германската репрезентација Јулијан Нагелсман ќе влезе во и...

Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Предводникот на англиската фудбалска репрезентација Герет Саутгејт...

Нагелсман: Баерн и репрезентацијата не беа единствените опции, имаше и други заинтересирани 

Нагелсман: Баерн и репрезентацијата не беа единствените опции, имаше и други заинтересирани 

Минхен, 25 април 2024 (МИА) - Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман е категоричен дека неговата...

Нагелсман реши да му сврти грб на Баерн и да остане на чело на Германија

Нагелсман реши да му сврти грб на Баерн и да остане на чело на Германија

Минхен, 19 април 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски селектор Јулијан Нагелсман, кој е на чело од кра...

Нагелсман пред дилема - или репрезентација или Баерн

Нагелсман пред дилема - или репрезентација или Баерн

Минхен, 18 април 2024 (МИА) - Џулијан Нагелсман во следните неколку дена ќе одлучи дали ќе остане на...

Билд: Нагелсман главен кандидат за функцијата тренер на Баерн

Билд: Нагелсман главен кандидат за функцијата тренер на Баерн

Берлин, 13 април 2024 (МИА) - Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман е главен кандидат за тренер...

Нагелсман упати пофалби за тимот по победата против Франција

Нагелсман упати пофалби за тимот по победата против Франција

Лион, 24 март 2024 (МИА) - Селекторот на Германија - Јулијан Нагелсман ја прокоментира победата на неговиот тим со 2:...

Нагелсман нема да му ја врати капитенската лента на Ноер

Нагелсман нема да му ја врати капитенската лента на Ноер

Берлин, 18 октомври 2023 (МИА) - Селекторот на Германија, Јулијан Нагелсман изјави дека играчот од с...

Нагелсман ќе ја води германската репрезентација до крајот на Евро 2024

Нагелсман ќе ја води германската репрезентација до крајот на Евро 2024

Берлин, 19 септември 2023 (МИА) - Јулијан Нагелсман е нов селектор на германската фудбалска  ре...

Нагелсман не се договорои со ПСЖ

Нагелсман не се договорои со ПСЖ

Париз, 17 јуни 2023 (МИА) - Германскиот фудбалски стручњак Јулијан Нагелсман нема да ја преземе трен...

Нагелсман е во потесниот круг на Реал, Анчелоти ќе го задржи местото само ако ја освои ЛШ

Нагелсман е во потесниот круг на Реал, Анчелоти ќе го задржи местото само ако ја освои ЛШ

Мадрид, 18 април 2023 (МИА) - Реал Мадрид може да го покани Јулијан Нагелсман на т...

Image

Остани поврзан