• понеделник, 17 јуни 2024
Осум месеци затвор за три лица кои го навредуваа Винисиус на расистичка основа

Осум месеци затвор за три лица кои го навредуваа Винисиус на расистичка основа

Валенсија, 10 јуни 2024 (МИА) - Тројца приврзаници на Валенсија кои го навредуваа играчот на Реал (М...

Мартинели: Винисиус ја заслужува Златната топка

Мартинели: Винисиус ја заслужува Златната топка

Лондон, 9 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на Арсенал и репрезентацијата на Бразил, Габриел Мартинели сме...

Винисиус на врвот на листата на најскапи играчи во Ла Лига според „Трансфермаркт“

Винисиус на врвот на листата на најскапи играчи во Ла Лига според „Трансфермаркт“

Мадрид, 8 јуни 2024 (МИА) - Порталот „Трансфермаркт“ објави рангирање на најскапите фудбалери во шпа...

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

Нион, 3 јуни 2024 (МИА) – Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус Јуниор е прогласен за најдоб...

Винисиус: Сакам да останам во Реал засекогаш

Винисиус: Сакам да останам во Реал засекогаш

Мадрид, 2 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус Јуниор призна дека сака засекогаш да...

Винисиус: Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем

Винисиус: Јас сум голем обожавател на талентот на Белингем

Мадрид, 15 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор зборуваше за неговиот однос с...

Винисиус: Сплотеноста е клучот за успехот на Реал

Винисиус: Сплотеноста е клучот за успехот на Реал

  Мадрид, 9 мај 2024 (МИА) – Бразилскиот напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус, по синоќешни...

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

  Асунсион, 12 април 2024 (МИА) – „Во фудбалот има проблеми“, изјави претседателот на М...

Винисиус: Ќе победиме само кога расистите ќе ги напуштат стадионите и ќе одат директно во затвор

Винисиус: Ќе победиме само кога расистите ќе ги напуштат стадионите и ќе одат директно во затвор

Мадрид, 31 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор ги поддржа Маркос Акуња, Кик...

Винисиус прогласен за играч на месецот во Ла Лига

Винисиус прогласен за играч на месецот во Ла Лига

Мадрид, 30 март 2024 (МИА) – Ла Лига на својата официјална веб-страница објави дека крилото на Реал...

Винисиус ќе биде капитен на Бразил на мечот со Шпанија, натпреварот ќе биде посветен на борбата против расизмот

Винисиус ќе биде капитен на Бразил на мечот со Шпанија, натпреварот ќе биде посветен на борбата против расизмот

Мадрид, 26 март 2024 (МИА) - Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор ќе биде капитен на Бра...

Винисиус низ солзи: Сакам да играм фудбал, расизмот е насекаде

Винисиус низ солзи: Сакам да играм фудбал, расизмот е насекаде

Мадрид, 25 март 2024 (МИА) - Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус веќе подолго време е мета на расист...

Реал поднесе жалба против судијата кој не ги регистрира навредите кон Винисиус

Реал поднесе жалба против судијата кој не ги регистрира навредите кон Винисиус

Мадрид, 19 март 2024 (МИА) - Реал Мадрид поднесе жалба до Шпанската фудбалска федерација против глав...

Реал Мадрид тужи навивачи на Атлетико и Барселона поради расизам

Реал Мадрид тужи навивачи на Атлетико и Барселона поради расизам

  Мадрид, 15 март 2024 (МИА) – Фудбалскиот клуб Реал Мадрид поднесе денеска тужба до шп...

Анчелоти: Ниту еден играч не бил прогонуван како Винисиус, тој е клоцан, исвиркуван, навредуван

Анчелоти: Ниту еден играч не бил прогонуван како Винисиус, тој е клоцан, исвиркуван, навредуван

Мадрид, 9 март 2024 (МИА) – Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти зборуваше за односот на луѓето к...

Image

Остани поврзан