• среда, 19 јуни 2024
Трипуновски: Моја цел ќе биде земјоделството кое ќе генерира стотици милиони евра девизен прилив

Трипуновски: Моја цел ќе биде земјоделството кое ќе генерира стотици милиони евра девизен прилив

Скопје, 17 јуни 2024   Огромна е честа, одговорноста и задоволството да се биде предложен за мин...

Стоилковски: Ниту еден директор од 12 на Хирургија не излезе со став или осуда

Стоилковски: Ниту еден директор од 12 на Хирургија не излезе со став или осуда

Скопје, 4 јуни 2024   Интегрален текст од прес конференција Говорник: Н...

Стоилковски: 12 директори и раководители на Хирургија збор немаат за колапсот, одговорност ќе има

Стоилковски: 12 директори и раководители на Хирургија збор немаат за колапсот, одговорност ќе има

Скопје, 30 мај 2024   Интегрален текст од прес конференција Говорник: Н...

Стојаноска: Граѓаните веруваат во програмата од ВМРО-ДПМНЕ, време е да го вратиме достоинството и државата во рацете на народот

Стојаноска: Граѓаните веруваат во програмата од ВМРО-ДПМНЕ, време е да го вратиме достоинството и државата во рацете на народот

Скопје, 21 април 2024 Интегрален текст од изјава за медиуми Говорник: Дафина Стојано...

Николоски: Директорката на прилепската болница со огромен корупциски скандал, за иста услуга плаќала дупло

Николоски: Директорката на прилепската болница со огромен корупциски скандал, за иста услуга плаќала дупло

Скопје, 21 април 2024   Интегрален текст од прес конференција за медиуми

Стојаноска: Граѓаните ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Стојаноска: Граѓаните ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Скопје, 15 април 2024   Интегрален текст од изјава Говорник: Дафина Сто...

Мисајловски:Пендаровски со репертоар на омраза кон Силјановска Давкова, таа е најдобриот претседателски кандидат 

Мисајловски:Пендаровски со репертоар на омраза кон Силјановска Давкова, таа е најдобриот претседателски кандидат 

Скопје, 15 април 2024   Интегрален текст од изјава за медиуми Говорник:...

Митева: Да кажат кој е изведувач и надзор за Универзална сала, какви материјали се вградени, одговорност ќе има

Митева: Да кажат кој е изведувач и надзор за Универзална сала, какви материјали се вградени, одговорност ќе има

Скопје, 9 април 2024   Говорник: Марија Митева, портпарол и член на ИК на ВМРО-...

Муцунски: Време е за почеток на важна фаза на промени, подобра и просперитетна иднина

Муцунски: Време е за почеток на важна фаза на промени, подобра и просперитетна иднина

Скопје, 3 април 2024   Интегрален текст од изјава Говорник: Тимчо Муцун...

Димитриеска Кочоска: Со Платформа 1198 се обврзуваме на економска трансформација на Македонија

Димитриеска Кочоска: Со Платформа 1198 се обврзуваме на економска трансформација на Македонија

Скопје, 25 март 2024   Интегрален текст од прес конференција за медиуми

Kовачевски: СДСМ има јасна визија и план како да станеме членка на ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ нема

Kовачевски: СДСМ има јасна визија и план како да станеме членка на ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ нема

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - СДСМ има многу јасна визија за Северна Македонија како земја членка на...

Царинската управа со демант на соопштение од политичката партија ВМРО - ДПМНЕ

Царинската управа со демант на соопштение од политичката партија ВМРО - ДПМНЕ

Скопје, 14 март 2024 Царинска управа ги демантира наводите во партиското соопштение од полит...

Димитриеска Кочоска: Владата на СДСМ и ДУИ нѐ турна во фискална провалија

Димитриеска Кочоска: Владата на СДСМ и ДУИ нѐ турна во фискална провалија

Скопје, 13 март 2024   Интегрален текст од прес конференција за медиуми

ВМРО - ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на Силјановска Давкова, очекувањата се дека ќе бидат собрани за еден ден

ВМРО - ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на Силјановска Давкова, очекувањата се дека ќе бидат собрани за еден ден

Скопје, 3 март 2024   Денес се собираат граѓански потписи за кандидатурата...

ДУИ: ВМРО- ДПМНЕ и Силјановска не се оградија од Русија и не се построија кон Европа

ДУИ: ВМРО- ДПМНЕ и Силјановска не се оградија од Русија и не се построија кон Европа

Скопје, 2 март 2024   Демократската унија за интеграција најостро ја осудува де...

Image

Остани поврзан