• недела, 26 мај 2024
Флоријан Вирц е играч на сезоната во Бундеслигата

Флоријан Вирц е играч на сезоната во Бундеслигата

Леверкузен, 20 мај 2024 (МИА) - Баер Леверкузен ја освои првата титула во Бундеслигата во клупската...

Баер го победи Аугсбург и ја заврши сезоната во Бундеслигата без пораз

Баер го победи Аугсбург и ја заврши сезоната во Бундеслигата без пораз

Леверкузен, 18 мај 2024 (МИА) - Баер попладнево оствари домашна победа над Аугсбург (2:1) во натпрев...

Баерн се разделува со двајца фудбалери

Баерн се разделува со двајца фудбалери

Минхен, 13 мај 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски гигант Баерн Минхен објави денеска заминување на н...

Баер им нуди на навивачите бесплатни тетоважи

Баер им нуди на навивачите бесплатни тетоважи

  Леверкузен, 10 мај 2024 (МИА) – Баер Леверкузен им понуди денеска на своите навивачи...

Непоразениот Баер Леверкузен го собори европскиот рекорд стар 59 години

Непоразениот Баер Леверкузен го собори европскиот рекорд стар 59 години

  Берлин, 10 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Баер Леверкузен под водство на тренерот Ча...

Голманот на Баер Леверкузен постави нов рекорд во Бундеслигата

Голманот на Баер Леверкузен постави нов рекорд во Бундеслигата

Леверкузен, 6 мај 2024 (МИА) – Чуварот на мрежата на Баер Леверкузен, Лукас Храдецки, стана први...

Ројс ја напушта Борусија Дортмунд на крајот од сезоната

Ројс ја напушта Борусија Дортмунд на крајот од сезоната

Дортмунд, 3 мај 2024 (МИА) - Легендарниот фудбалер и долгогодишен капитен на Борусија Дортмунд, Марк...

Три години затвор за германски навивач поради фрлање петарда

Три години затвор за германски навивач поради фрлање петарда

  Аугсбург, 22 април 2024 (МИА) – Навивач на германскиот фудбалски прволигаш Хофенхајм,...

Баер ја продолжи серијата без пораз постигнувајќи гол против Борусија во 97. минута

Баер ја продолжи серијата без пораз постигнувајќи гол против Борусија во 97. минута

Дортмунд, 21 април 2024 (МИА) – Тимот на Баер Леверкузен во последен момент го избегна првиот пораз...

Тухел: Имам договор со Баерн за разделба и тоа останува

Тухел: Имам договор со Баерн за разделба и тоа останува

Минхен, 19 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел одговараше на прашања на новинар...

Чаби Алонсо добива улица во Леверкузен

Чаби Алонсо добива улица во Леверкузен

  Леверкузен, 16 април 2024 (МИА) – Постои шанса во блиска иднина една од градски улици...

Баер нема да го добие шампионскиот трофеј викендов, дури и да ја обезбеди титулата

Баер нема да го добие шампионскиот трофеј викендов, дури и да ја обезбеди титулата

Берлин, 10 април 2024 (МИА) – Баер Леверкузен нема веднаш да ја добие титулата во Бундеслигата дури...

Бохум го отпушти тренерот

Бохум го отпушти тренерот

  Берлин, 8 април 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски прволигаш Бохум му врачи денеска о...

Баер обезбеди учеството во ЛШ, Баерн загуби од Борусија

Баер обезбеди учеството во ЛШ, Баерн загуби од Борусија

Минхен, 30 март 2024 (МИА) – Екипата на Баер Леверкузен обезбеди пласман во Лигата на шампионите во...

Кејн подготвен за дербито против Борусија Дортмунд

Кејн подготвен за дербито против Борусија Дортмунд

  Дортмунд, 29 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Баерн Минхен, Хари Кејн е подготвен за п...

Image

Остани поврзан