• вторник, 18 јуни 2024
Расистички навреди кон Нико Вилијамс

Расистички навреди кон Нико Вилијамс

  Билбао, 28 април 20204 (МИА) – Напаѓачот на Атлетик Билбао, Нико Вилијамс, беше цел н...

Раул Гарсија заминува во фудбалска пензија

Раул Гарсија заминува во фудбалска пензија

  Мадрид, 15 април 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалер Раул Гарсија (37) најави денеска пен...

Атлетик Билбао продолжи неверојатна традиција освојувајќи го Копа дел Реј

Атлетик Билбао продолжи неверојатна традиција освојувајќи го Копа дел Реј

Севиља, 7 април 2024 (МИА) - По 40-годишно чекање, Атлетик Билбао конечно го освои својот 25. Копа д...

Атлетик Билбао против Мајорка во финалето на шпанскиот Куп

Атлетик Билбао против Мајорка во финалето на шпанскиот Куп

  Билбао, 1 март 2024 (МИА) – Фудбалерите на Атлетик Билбао се пласираа во финалето на...

Биелса го носи Гризман во Атлетик Билбао

Биелса го носи Гризман во Атлетик Билбао

Мадрид, 17 јуни 2022 (МИА) – Аргентинскиот фудбалски стратег Марсело Биелса најави дека доколку биде по...

Шест членови на Атлетик Билбао со коронавирус

Шест членови на Атлетик Билбао со коронавирус

Билбао, 12 август 2020 (МИА) - Атлетик Билбао објави дека шест членови на тимот се позитивни на коронав...

Атлетик Билбао оформи целосно баскиско финале за Купот на Шпанија

Атлетик Билбао оформи целосно баскиско финале за Купот на Шпанија

Гранада, 6 март 2020 (МИА) - Атлетик Билбао се квалификува во финалето на Купот на Шпанија, каде ќе се...

Image

Остани поврзан