• недела, 26 мај 2024
Трета титула за Руд во Женева

Трета титула за Руд во Женева

  Женева, 25 мај 2024 (МИА) – Најдобриот норвешки тенисер Каспер Руд (АТП – 7.) трет па...

Руд против Махач за титулата во Женева

Руд против Махач за титулата во Женева

  Женева, 25 мај 2024 (МИА) – Седмиот тенисер во светот, Норвежанецот Каспер Руд, се пл...

Синер ќе стане светски рекет број еден доколку Ѓоковиќ не стигне до финалето на „Ролан Гарос“

Синер ќе стане светски рекет број еден доколку Ѓоковиќ не стигне до финалето на „Ролан Гарос“

Париз, 13 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот тенисер Јаник Синер може да стане првиот рекет на светот вр...

Австриецот Тием се повлекува од тенисот на крајот од сезоната

Австриецот Тием се повлекува од тенисот на крајот од сезоната

Виена, 8 мај 2024 (МИА) – Поранешниот шампион на УС Опен, Доминик Тием ќе се повлече од тенисот...

Американскиот тенисер Корда ограбен пред турнирот во Монте Карло

Американскиот тенисер Корда ограбен пред турнирот во Монте Карло

  Монте Карло, 12 април 2024 (МИА) – Американскиот тенисер Себастијан Корда бил нападна...

Ѓоковиќ собори уште еден рекорд - најстариот „број еден“ во историјата на тенисот

Ѓоковиќ собори уште еден рекорд - најстариот „број еден“ во историјата на тенисот

Лондон, 7 април 2024 (МИА) - Уште еден тениски рекорд отиде во заборав. Српскиот тенисер Новак Ѓоков...

Ѓоковиќ: Не сум најдобриот играч на светот во моментов

Ѓоковиќ: Не сум најдобриот играч на светот во моментов

Белград, 6 април 2024 (МИА) - Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ призна дека не е најдобриот играч на с...

Димитров ќе се врати во топ 10 за прв пат по 2018 година

Димитров ќе се врати во топ 10 за прв пат по 2018 година

Мајами, 30 март 2024 (МИА) - Бугарскиот тенисер Григор Димитров ќе се искачи во првите 10 на светска...

Ѓоковиќ заокружи осум години како број 1 на светската ранг-листа

Ѓоковиќ заокружи осум години како број 1 на светската ранг-листа

Лондон, 11 март 2024 (МИА) – Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја започна својата 416-та недела на врво...

Де Минаур ја одбрани титулата во Акапулко

Де Минаур ја одбрани титулата во Акапулко

  Акапулко, 3 март 2024 (МИА) – Третиот носител Австралиецот Алекс де Минаур ја одбрани...

Руне ја обнови соработката со Муратоглу

Руне ја обнови соработката со Муратоглу

  Лондон, 22 февруари 2024 (МИА) – Седморангираниот тенисер на АТП листата, 20-годишнио...

Медведев се откажа од одбрана на титулата во Доха

Медведев се откажа од одбрана на титулата во Доха

  Доха, 16 февруари 2024 (МИА) – Рускиот тенисер Данил Медведев нема да ја брани титула...

Ивановски со пад од четири позиции на АТП ранг-листата, Ѓорческа напредуваше три места на ВТА рангирањето

Ивановски со пад од четири позиции на АТП ранг-листата, Ѓорческа напредуваше три места на ВТА рангирањето

Лондон, 12 февруари 2024 (МИА) – Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски има пад од четири ме...

Ивановски со пад од 12 места на АТП ранг-листата, Ѓорческа напредуваше едно место на ВТА листа

Ивановски со пад од 12 места на АТП ранг-листата, Ѓорческа напредуваше едно место на ВТА листа

Лондон, 5 февруари 2024 (МИА) – Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски на денес објавената АТ...

Пад за едно место на АТП листата за Ивановски

Пад за едно место на АТП листата за Ивановски

Лондон, 8 јануари 2024 (МИА) - Најновата промена на АТП ранг-листата донесе минимална промена на ран...

Image

Остани поврзан