• сабота, 15 јуни 2024

Утре без вода улиците „20-ти Октомври“ и „Мирче Оровчанец“

Утре без вода улиците „20-ти Октомври“ и „Мирче Оровчанец“

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Најавениот прекин во водоснабдувањето, односно изведувањето на водоводниот приклучок на ул.„20-ти Октомври“ 30, поради технички причини се одложува за утре (31 мај).

ЈП Водовод и канализација - Скопје соопшти дека утре од 9:00 часот до завршување со работните активности прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „20-ти Октомври“ и „Мирче Оровчанец“. дма/

Фото:МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан