• сабота, 02 март 2024

Укината забраната за камиони на патот Маврово - Дебар, пуштен сообраќајот во двата правца

Укината забраната за камиони на патот Маврово - Дебар,  пуштен сообраќајот во двата правца

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Укината е забраната за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово - Дебар, соопшти АМСМ.

Патот е пуштен за сообраќај во двата правца за сите видови возила. мч/дма/

фото: МИА архива

Остани поврзан